Trwa remont peronu pierwszego na dworcu w Kowalewie

Irena Kuczyńska12 lipca 20233min
Rozpoczął się remont peronu 1 na dworcu kolejowym w Kowalewie, gdzie znajduje się stacja Pleszew. Projekt przewiduje budowę wysokiego peronu, wiat, nowego jasnego oświetlenia i ułożenie antypoślizgowej nawierzchni. W czasie remontu podróżni korzystają wyłącznie z peronu 2
64abfe9f0b4a2_o_large.jpg

 

Podróżni rozpoczynający podróż albo wysiadający z pociągu na stacji PKP w Kowalewie, powinni bardzo uważać, ponieważ zarówno pociągi w kierunku Poznania jak i Ostrowa Wlkp. zatrzymują się na peronie 2. Peron 1 jest poddawany remontom.

Peron pierwszy na stacji Pleszew w Kowalewie w remoncie
Po remoncie – wygodniej

Z informacji przekazywanych przez Radosława Śledzińskiego z Zespołu Prasowego PKP Polskie Linie Kolejowe S.A.W wynika, że przed budynkiem dworca powstanie wysoki peron, ułatwiający korzystanie z kolei, zostaną zamontowane wiaty, jasne oświetlenie, pojawi się też nowa antypoślizgowa nawierzchnia. Ścieżki naprowadzające mają ułatwić życie pasażerom z niepełnosprawnościami.

Peron pierwszy na stacji Pleszew w Kowalewie w remoncie
Kolejowe przystanki

Remont, który może potrwać do połowy września, jest realizowany przez Polskie Linie Kolejowe S.A w ramach „Rządowego programu budowy lub modernizacji przystanków kolejowych na lata 2021 – 2025”. Program przystankowy obejmuje 19 stacji w Wielkopolsce m.in. w Golinie, Koźminie Wlkp., Słupcy, Miłosławiu, Pleszewie.

Peron pierwszy na stacji Pleszew w Kowalewie w remoncie

Stacja od 1875 roku

Warto przypomnieć, że stacja kolejowa w Kowalewie została otwarta w 1875 roku z chwilą uruchomienia linii kolejowej poznań – Ostrów Wlkp. – Kluczbork. W okresie świetności, współdzieliła ze stacją Pleszew wąskotorowy, kasę, poczekalnię i punkt gastronomiczny. Ostatnio przy dworcu powstał nowy parking na 65 samochodów.

Czytaj:Parking przy dworcu w Kowalewie

Czytaj: Historia pleszewskiej ciuchci, po której zostały wspomnienia