Pianino wędrujące po mieście na lawecie!

Irena Kuczyńska31 sierpnia 20213min
W Pleszewie początek nowego roku szkolnego z wędrującym pianinem. O godz. 9.15 spod siedziby Niepublicznego Liceum Ogólnokształcącego wyruszy na miasto laweta z instrumentem, na którym grać będzie pianistka Maria Rutkowska i przyjaciele.
fortepppp-1-1280x851.jpg

Zagra też Monika Matyjaszczyk, która sfinansowała remont starego pianina, które odmalowali uczniowie niepublicznego liceum

Było już granie na pianinie na torach kolejowych, było granie na płycie Rynku, teraz będzie granie na lawecie – gdzie stanie pianino, wyremontowane przy wsparciu Fundacji Moniki Matyjaszczyk.

Zobaczywszy w kącie w szkole stary, zdawałoby się, nikomu niepotrzebny instrument, pleszewianka postanowiła dać mu drugie życie. Młoteczki oraz struny naprawił Waldemar Hartwig – nauczyciel w Szkole Muzycznej w Pleszewie. Młodzież licealna zdrapała starą farbę z instrumentu i odmalowała gona nowo.

1 września odnowiony fortepian wyruszy na miasto. Start o 9.15 spod siedziby NLO przy ul. Bolesława Krzywoustego, potem podjedzie pod Przedszkole im. Misia Uszatka, dalej na plac zabaw przy Wierzbowej, stąd do Parku i na Rynek.

Na postojach będzie granie – przy klawiszach zasiądzie niezmordowana dr Maria Rutkowska – wykładowca w Akademii Muzycznej w Poznaniu i nauczycielka szkoły muzycznej w Pleszewie.

Grać będą też jej uczniowie i przyjaciele. Wśród grających może być też Monika Matyjaszczyk – sponsorka naprawy instrumentu.

Ale zagrać może każdy. Wystarczy znaleźć się na miejscu postojowym i zgłosić chęć udziału w performance, bo tak chyba można nazwać kolejny pleszewski pomysł na obcowanie z kulturą. Imprezę wspiera Zajezdnia Kultury i UMiG Pleszew.

Zdjęcia Romana Kazimierza Urbaniaka z wydarzenia Fotki Wędrującego pianina