Pleszew chętnie się szczepi

Avatar photoIrena Kuczyńska15 maja 20213min
szczepienia-czolo.jpg

Od grudnia, kiedy w Polsce rozpoczęły się szczepienia,  w Pleszewskim  Centrum Medycznym szczepionki przyjęło ponad 12 000  osób. W nowym punkcie szczepień populacyjnych w hali sportowej przy Zespole Szkół Technicznych na Zielonej w Pleszewie, w ciągu dwóch dni zaszczepiło się 440 osób.

Czytaj też: Od wtorku nowy punkt szczepień w Pleszewie

Zainteresowanie szczepieniami populacyjnymi przeciwko COVID-19, które prowadzi Pleszewskie Centrum Medyczne  w szpitalu i teraz w hali sportowej przy Zielonej, jest bardzo duże. W ciągu dwóch dni od otwarcia nowego punktu, zaszczepiło się w nim 440 osób.

Pierwszego dnia  przed wejściem do hali od ulicy Wierzbowej ustawiła się kolejka oczekujących. Tworząc nowy punkt, założono z góry, że będzie się w nim szczepić około 200 osób dziennie. Pod tym kątem przygotowano miejsce i obsadę personelu. I te prognozy się sprawdzają.

Na razie nie mamy problemu z dostawą szczepionek, a pacjenci podczas rejestracji mogą sugerować, którym preparatem chcieliby zostać zaszczepieni– mówi Błażej Górczyński – prezes pleszewskiego szpitala.

Podczas gdy na Zielonej szczepienia odbywają się we wtorki, środy i czwartki od 15.00 do 19.00, szpitalny punkt szczepi  codziennie oprócz niedzieli. Tam również szczepionkę przyjąć może około 200 osób. Szczepią też Niepubliczne Zakłady Opieki Zdrowotnej w powiecie pleszewskim.

Do 10 maja w powiecie pleszewskim pierwszą szczepionkę przyjęło 22 499 osób, obie dawki – 6882. Dla porównania w powiecie jarocińskim pierwszą dawką zaszczepiono 16953, drugą 4609.


Info Pleszew - Irena Kuczyńska - logo


© 2022 – Info Pleszew – Irena Kuczyńska