Pleszew dołoży kulturze

Avatar photoIrena Kuczyńska15 lutego 20184min
Parowozownia-Pleszew-czolo.jpg

Wzrosły koszty przebudowy budynku starej parowozowni w Pleszewie na Dom Kultury. Do dotacji unijnej miasto musi dołożyć 30 procent kosztów zamiast planowanych 15 procent.

Stara parowozownia

W ciągu dwóch lat zmienił się rynek wykonawców, jest ich mniej i chcą więcej zarobić – powiedział  Andrzej Jędruszek – wiceburmistrz Pleszewa.

Przygotowany w 2015 roku kosztorys przebudowy parowozowni opiewał na 6 300 000 zł. Z tego 85 procent było dotacją unijną, którą Pleszew otrzymał z Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego.

Po otwarciu ofert okazało się, że ceny wykonania zadania są wyższe od planowanego w 2016 roku kosztorysu inwestorskiego. Trzeba było dołożyć z budżetu miasta 1 400 000 złotych. W tej sytuacji koszty przebudowy małej parowozowni na Dom Kultury wzrosną do 7 700 000 złotych. Wkrótce umowa z wykonawcą zostanie podpisana.

Na przerobienie parowozowni na Dom Kultury o powierzchni użytkowej 1000 metrów kwadratowych, budowlańcy mają czas do czerwca 2019 roku. Jesienią tego roku oddana będzie do użytku biblioteka w budynku dworca.

    Wizualizacja Domu Kultury

Ponieważ kolejka pozostanie, pętla autobusów miejskich także, za dwa lata kulturę i komunikację będziemy mieć w Pleszewie w jednym miejscu.

Źródło: http://www.rc.fm/news/pleszew-pleszew-dolozy-kulturze.html

O rewitalizacji terenów pokolejowych w tym linku:https://irenakuczynska.pl/centrum-kultury-dawnej-parowozowni-miasto-dostalo-pieniadze-rewitalizacje-budynku/

Historia pleszewskiej ciuchci w tym linku:https://irenakuczynska.pl/historia-pleszewskiej-ciuchci-ktorej-pozostaly-dworce-piekne-wspomnienia/


Info Pleszew - Irena Kuczyńska - logo


© 2022 – Info Pleszew – Irena Kuczyńska