Pleszew dzieciom

Avatar photoIrena Kuczyńska3 czerwca 20183min
plakat1.jpg

W niedzielę w Parku Miejskim w Pleszewie odbędzie się Festyn Rodzinny z okazji Dnia Dziecka pod hasłem „W zdrowym ciele zdrowy duch”.

Początek zorganizowanej przez miasto imprezy, o godzinie 15.00.

Tymczasem w parku trwają prace związane z kolejnym etapem jego rewitalizacji. Ścieżki są gotowe. W piątek  pracownicy z ekipy drogowej wypełniali nową kostką brukową stary krąg, w którym od zawsze odbywały się imprezy.

Obok koła już ustawiono scenę, na której w niedzielę od godziny 15.00 rozpoczną się popisy dzieci z przedszkoli pleszewskich oraz uczniów.

Zatańczyć ma grupa związana ze Studiem Tańca „Frajda”. Program festynu przewiduje gry i zabawy o tematyce prozdrowotnej i to nie tylko dla dzieci, dla dorosłych też.

Na scenie będą wręczone nagrody dla laureatów gminnego dyktanda, które odbyło się w bibliotece. Uczestnicy specjalnej gry mogą liczyć na nagrody a osoba, której szczęście dopisze, wyjedzie z parku nowym rowerem.

Warto dodać, że w niedzielę w parku swoje stoisko ustawi Ośrodek Kultury Leśnej, który przybliży pleszewianom swoją działalność. Nie zabraknie dmuchańców, skakańców, lodów i cukrowej waty oraz baloników na druciku.

Ciekawa historia Parku Miejskiego w tym linku: https://irenakuczynska.pl/pleszewski-park-kryje-tajemnic-warto-je-poznac-naprawde/

Źródło: http://www.rc.fm/news/pleszew-pleszew-dzieciom.html


Info Pleszew - Irena Kuczyńska - logo


© 2022 – Info Pleszew – Irena Kuczyńska