Pleszew walczy o czyste powietrze

Avatar photoIrena Kuczyńska17 lutego 20213min
STOP-SMOG-czolowe.jpg

Miasto i Gmina Pleszew przystępuje do programu STOP SMOG. Rozpoczyna się rekrutacja mieszkańców, którzy kwalifikują się do uczestnictwa w programie, spełniając ściśle określone kryteria dochodowe. Program skierowany jest do właścicieli domków jednorodzinnych.

To właśnie domki jednorodzinne wypuszczają do atmosfery najwięcej szkodliwych substancji, bo pleszewskie bloki raczej nie dymią. W czasie kiedy wszyscy palą, trudno się oddycha, chodząc po centrum miasta ale też po osiedlach domków jednorodzinnych, co często sygnalizują pleszewianie na portalach społecznościowych.

Program „Pleszew walczy o czyste powietrze” w ramach ministerialnego programu STOP SMOG, jest skierowany właśnie do właścicieli domków jednorodzinnych ogrzewanych starymi piecami, u których dochód na jednego członka rodziny nie przekracza 1400 zł i 1960 zł w przypadku gospodarstwa jednoosobowego.

Majątek (samochód, działka, oszczędności) osoby, która zawnioskuje o wymianę pieca bądź termomodernizację czyli wymianę okien lub docieplenie, nie może przekraczać 53 000 zł, nie licząc wartości domu.

Chętnych rekrutuje wydział ochrony środowiska UMiG Pleszew tel. 62 508 011 88 lub 62 508 011 89. Po zweryfikowaniu danych i podpisaniu umowy, miasto zgłosi akces uczestnictwa w programie STOP SMOG.

Wiele wskazuje na to, że uda się przeprowadzić inwestycję bez wkładu własnego – powiedział radiu Centrum burmistrz Arkadiusz Ptak. Program zostanie uruchomiony, jeśli zgłosi się przynajmniej 20 chętnych.

Czytaj też
Dron na tropie smogu
Program kociołek w Pleszewie
Strażnicy od dymu
Gdyby Pleszew był Paryżem
Palił śmieciami, zapłacił mandat
Idą na wojnę ze smogiem i śmieciami


Info Pleszew - Irena Kuczyńska - logo


© 2022 – Info Pleszew – Irena Kuczyńska