Pleszewianin z Fryderykami – najbardziej prestiżowymi nagrodami muzycznymi

Avatar photoIrena Kuczyńska23 marca 20242min
Konieczny-Andrzej.png
Andrzej Konieczny wraz z grupą Trio Łona x Konieczny x Krupa znalazł się wśród laureatów najważniejszych muzycznych nagród w Polsce. Muzycy otrzymali Fryderyki w kategoriach: zespół/projekt artystyczny roku oraz album roku hip-hop. Fryderyka otrzymał też Krzysztof Kiziewicz za teledysk do ich utworu zatytułowanego „Bym poszedł”.

 

 

Szansę na statuetkę w kilku kategoriach – jako członek tria Łona x Konieczny x Krupa – miał również pleszewianin Andrzej Konieczny – absolwent pleszewskiej Trójki,  Akademii Muzycznej w Poznaniu, multiinstrumentalista, kompozytor i producent muzyczny, którego wiodący instrument stanowi perkusja, współtwórca zespołu Siema Ziemia. Wydana przez Trio Łona x Konieczny x Krupa w 2023 roku płyta „Taxi”, nominowana TUTAJ NOMINOWANI w 3 kategoriach, otrzymała Fryderyki w dwóch kategoriach : zespół/projekt artystyczny roku oraz album roku hip-hop.

Andrzej Konieczny to pierwszy w historii miasta pleszewianin zdobywca prestiżowej nagrody muzycznej. Nagrodzona płyta  „Taxi”  to album łączący hip-hop, jazz i muzykę elektroniczną a bazuje na rozmowach m.in. Łony, z taksówkarzami i taksówkarkami, tworząc tym samym uniwersalną opowieść o współczesnym, otaczającym nas świecie.

Łona x Konieczny x Krupa prezentują pierwszy singiel z albumu Taxi

Andrzej Konieczny  nie był obecny na Gali wręczenia Fryderyków w PreZero Arenie Gliwice.  Obecnie jego życie toczy się między Poznaniem i Hagą w Holandii.  W tym roku o nagrody w 27 kategoriach ubiegało się  ponad 100 polskich artystów. Rekordową liczbę ośmiu nominacji otrzymał Vito Bambino. 


Info Pleszew - Irena Kuczyńska - logo


© 2022 – Info Pleszew – Irena Kuczyńska