Pleszewianki wśród bohaterów topowego dokumentu filmowego „WinEverything”.

Avatar photoIrena Kuczyńska31 maja 20243min
281253627_2349459038539954_8530116920331074900_n-1280x960.jpg
Pleszewianki Agnieszka i Małgorzata Nowak - triathlonistki - są bohaterkami topowego dokumentu filmowego "WinEverything". Opowiada on o wyjątkowych ludziach, dla których triathlon to coś więcej niż sport. Premiera filmu odbyła się w kwietniu. W pleszewskim kinie Hel film będzie grany od 6 - 8 czerwca. Zawodniczki przyjadą do Pleszewa 8 czerwca
Bohaterowie filmu

Twórcy filmu przez dwa i pół roku jeździli po świecie z kamerą za szóstką triathlonistów. Podglądali, jak trenują i z czym się zmagają na co dzień. Wśród sportowców znajdują się profesjonaliści: Agnieszka Jerzyk i Robert Wilkowiecki, jeden zawodnik startujący na dystansach kwalifikowanych, to Mateusz Głuszkowski, oraz trzej zawodnicy startujący jako amatorzy: Agnieszka Nowak, Małgorzata Nowak z Pleszewa oraz Łukasz Szałkowski.

Druga strona medalu

Triathlon to poświęcenie. Setki godzin treningów, które wymagają od zawodnika wielu wyrzeczeń i ogromnego nakładu czasu, często kosztem życia prywatnego. W naszym filmie wejdziemy w głąb tych procesów, dowiemy się jak wygląda “druga strona medalu”. Poznamy tajniki strategów i sposoby realizacji taktyki. Nasz film pokaże morderczy wyścig, który wygrają nie tylko najlepsi i najwytrwalsi zawodnicy, ale przede wszystkim całe teamy – trenerzy, lekarze, dietetycy, psychologowie, stratedzy i konstruktorzy sprzętu – piszą twórcy filmu.

O Filmie: TUTAJ

W teamie z olimpijką

Pleszewianki – Agnieszka – z zawodu stewardesa i Małgorzata – lekarka – chirurg dziecięcy w szpitalu w Ostrowie Wlkp., zaczynały od lekkiej atletyki u trenera Bernarda Woźniaka. Potem zafascynowały się triathlonem – aktualnie trenują w jednym teamie z olimpijką Agnieszką Jerzyk. Mają sukcesy. W 2023 roku były na mistrzostwach świata, zdobywają medale na mistrzostwach Polski, ostatnio Małgorzata, w pełnym Ironmanie na Hawajach, zdobyła 51. miejsce.

Z Julką

Z mamą i z córką

Siostry jeżdżą na obozy, na zawody, odkąd 3 lata temu, po urodzeniu Julki Aga wróciła do sportu, towarzyszy im mama, zajmując się dzieckiem. Jeszcze o nich usłyszymy, Aga, po urodzeniu drugiego dziecka, zamierza wrócić do sportu i wziąć udział w pełnym Ironmanie – czyli przepłynąć 3,86 km, przejechać na rowerze 180,2 km i przebiec maraton czyli 42,195 km. Do tej pory pokonała „połowę dystansu”. 8 czerwca siostry przyjadą do Pleszewa na film.

 


Info Pleszew - Irena Kuczyńska - logo


© 2022 – Info Pleszew – Irena Kuczyńska