Pleszewski dzień papieski

Avatar photoIrena Kuczyńska14 października 20184min
koncert-papieski.jpg

W niedzielę w kościele Ścięcia św. Jana Chrzciciela w Pleszewie odbędzie się koncert papieski z udziałem zespołu Kwintet Poznań Brass.

Od 2004 roku Jan Paweł II jest Honorowym Obywatelem Miasta i Gminy Pleszew.

To dzięki Hannie Suchockiej – ambasador Rzeczpospolitej Polskiej przy Watykanie, udało się w marcu 2004 roku wręczyć Janowi Pawłowi II tytuł Honorowego Obywatela Miasta i Gminy Pleszew, przyznany mu przez Radę Miejską.

Wkrótce potem Placowi Wolności dodano patrona Jana Pawła II a na budynku domu pomocy społecznej zawieszono tablicę ze słowami, które papież skierował do pleszewian po otrzymaniu tytułu.

Przy kościele farnym koło Muru Pamięci ustawiono popiersie papieża a na domu sióstr służebniczek zawieszono tablicę upamiętniającą pobyt Karola Wojtyły jeszcze przed wyborem na papieża.

Pleszew pamięta o swoim patronie. W niedzielę o godzinie 19.15 w pleszewskiej farze odbędzie się koncert kameralny w wykonaniu zespołu Kwintet Poznań Brass.

Linki do artykułów o Janie Pawle II – Honorowym Obywatelu Miasta i Gminy Pleszew

http://pleszew.naszemiasto.pl/artykul/wspomnienie-z-pielgrzymki-pleszewian,886637,art,t,id,tm.html

http://pleszew.naszemiasto.pl/artykul/pleszew-blogoslawiony-honorowy-obywatel,742828,art,t,id,tm.html

http://pleszew.naszemiasto.pl/artykul/kanonizacja-jana-pawla-ii-dotkneli-swietego,2248528,artgal,t,id,tm.html

http://pleszew.naszemiasto.pl/artykul/zdjecia/dziesiata-rocznica-smierci-sw-jana-pawla-ii-pleszew-pamieta,3336095,artgal,14874279,t,id,tm,zid.html


Info Pleszew - Irena Kuczyńska - logo


© 2022 – Info Pleszew – Irena Kuczyńska