Adaptacja pracowni
Do pleszewskiego szpitala dotarł nowy tomograf komputerowy Zanim jednak mógł stanąć w Zakładzie Diagnostyki Obrazowej w pleszewskim szpitalu – konieczna była adaptacja pomieszczenia, w którym urządzenie miało być ulokowane. A wszystko to pod okiem firmy, która sprzęt dostarczyła. Prezes Pleszewskiego Centrum Medycznego Błażej Górczyński mówi, że pracownię trzeba było wyposażyć m.in. w wentylację mechaniczną, instalację elektryczną i oświetleniową a a ściany i podłogi trzeba było pokryć specjalistycznymi okładzinami. Stolarka drzwiowa musiała zostać wymieniona na aluminiową i to z ochroną radiologiczną. Taki był wymóg Prawa atomowego.
Gotowy do pracy
Nowy tomograf komputerowy przeszedł już testy radiologiczne i jest gotowy do pracy. Posiada dużą moc i wysoką rozdzielczość obrazu, co pozwala na przeprowadzanie badań dostosowanych do indywidualnych potrzeb każdego pacjenta. Jest bardzo przydatny przy obrazowaniu m.in. płuc i kości. Wykrywa też nowotwory, a także stany zapalne w ciele.
Więcej badań
Aktualnie pleszewski szpital posiada dwa tomografy, co pozwala na zwiększenie liczby badań. A jest to ważne zwłaszcza, że jest jedyną w południowej Wielkopolsce placówką medyczną zajmującą się na tak szeroką skalę leczeniem różnego rodzaju nowotworów.
Ważne!
Oprócz Centrum Kompetencji Raka Piersi, w którym poza kompleksowym leczeniem od 2018 roku przeprowadzane są też jednoczasowe rekonstrukcje piersi refundowane przez NFZ – działa też poradnia onkologiczna, oddział hematologii, oddział dziennego podawania chemii.
W PCM funkcjonuje również Ośrodek Leczenia Raka Jelita Grubego, który ma zwiększyć dostęp południowowielkopolskim pacjentom do usług zdrowotnych, szczególnie w ramach chirurgii onkologicznej.
Czytaj : Nowe oddziały w pleszewskim szpitalu już przyjmują pacjentów