Pleszewskie Aukcje Charytatywne Bread of Life oficjalnie otwarte

Irena Kuczyńska16 listopada 20213min
W Pleszewie oficjalnie otwarto nowy oddział Fundacji Bread of life. Od początku swojego istnienia Pleszewskie Aukcje Charytatywne zebrały ponad 500 000 złotych głównie dla chorych i potrzebujących - mówi lider pleszewskiego oddziału Konrad Świderski.
2..jpg
Pleszewskie Aukcje Charytatywne to grupa na portalu społecznościowym, na której są prowadzone licytacje dla osób potrzebujących pomocy, poszkodowanych przez zdarzenia losowe, oraz dla osób chorych. TUTAJ
Zasięg grupy to miasto Pleszew i okoliczne miejscowości. Ale administrator profilu zachęca też pleszewian rozsianych po całym świecie, do wspierania potrzebujących. Pomagamy chorym i ubogim – podkreśla Konrad Świderski, który swoją aktywnością mógłby obdzielić kilka osób.
Ale nie tylko zrzutki i aukcje charytatywne, podczas których ludzie dobrej woli, wpłacili ponad 500 000 złotych, głównie na chore dzieci. Potrzebujących przybywa, pojawiają się nowe fanty, ludzie licytują, bo “pleszewianie mają gorące serca i chętnie licytują” – podkreśla Konrad Świderski.
I zaprasza do przyłączania się do grupy na Facebooku i do lajkowania. Ale nie tylko aukcje. Fundacja Bread of Life przywozi z Banku Żywności z Poznania i z pomocą kilkunastu wolontariuszy,  rozdziela żywność wśród pleszewskich potrzebujących. Jest to 40 rodzin i wciąż ich przybywa – dodaje Konrad Świderski.
Od niedawna pleszewski oddział Bread of Life dysponuje siedzibą w budynku gminy przy ul. Targowej 1. Stałe dyżury wolontariuszy zaplanowano po Nowym Roku. Oprócz nich w siedzibie Bread of Life będzie też dyżurować psychoonkolog, bo taka jest potrzeba – uważa Konrad Świderski.
Oficjalne otwarcie nowego oddziału Fundacji Bread of Life w Pleszewie odbyło się podczas sobotnich “Zaduszek Muzycznych”.
Konrad Świderski i Artur Kowalski