Pleszewskie bieganie z królem Przemysławem

Irena Kuczyńska19 września 202120min0
W Pleszewie odbywa się dzisiaj XI Bieg Przemysława, B ieg Przemusia dla dzieci oraz II Bieg Służb Mundurowych o Puchar Wielkopolskiego Komendanta Wojewódzkiego PSP.
1-10.jpg
 
Trasa  biegu została wytyczona obok najpiękniejszych zakątków miasta czyli przy dawnym dworcu kolejowym, gdzie aktualnie mieści się biblioteka i Zajezdnia Kultury.
 
Wszystko jest gotowe. Trasa, atesty, pakiety startowe, nagrody. Najwcześniej bo już o 9.30 n a Rynku rozpoczął się Bieg Przemusia, w którym uczestniczą pleszewskie dzieciaki, najmłodsze b iegną z rodzicami za rączkę.
Od 11.00 do 13.00 potrwa XI Bieg Przemysława, co spowoduje utrudnienia w ruchu w centrum miasta Pleszewa. Ale można zostawić auto na parkingu lub wybrać się pieszo na trasę aby kibicować. Start z Rynku spod pomnika upamiętniającego króla Przemysła II, który w 1283 roku po raz pierwszy w dokumencie sądowym użył określenia civitas Plessov czyli miasto Pleszew.
Tam też meta i wręczenie nagród od sponsora, którym jest znana pleszewska firma. Po  biegu odbędzie się losowanie voucherów na sprzęt kuchenny: za 1000 zł, dwa vouchery po 500 zł i 5 po 200 zł. Warunek – wrzucenie kuponu, który znajduje się w pakiecie startowym  do maszyny losującej.
Dla najlepszej Pleszewianki i Pleszewianina na dystansie 5 i 10 km: karta podarunkowa od firmy Fizjotywacja oraz voucher na jeden miesiąc bezpłatnych treningów. Nagroda Burmistrza MiG Pleszew w kwocie 1500 zł dla biegacza, który pokona dystans 5 km w czasie poniżej 15 min. Są też puchary, medale, w tym okolicznościowe dla wszystkich.
Warto dodać, że przy okazji XI Biegu Przemysława odbędzie się II Bieg Służb Mundurowych o Puchar Wielkopolskiego Komendanta Wojewódzkiego PSP. W trakcie imprezy odbędzie się kwesta na chorującego ciężko małego Huberta w ramach  Pleszewskich Aukcji Charytatywnych.