Po nowe brzmienie

Avatar photoIrena Kuczyńska14 lipca 20184min
Sala-koncertowa-w-Pleszewie.jpg

Jeszcze w tym roku zostanie oddana do użytku sala koncertowa przy Państwowej Szkole Muzycznej I st. im. Wojciecha Kilara w Pleszewie.

Zaawansowanie prac szacuje się na 90 procent – podkreśla dyrektor Sławomir Moch.

Projekt jest bardzo ambitny. Nowa i bardzo nowoczesna sala koncertowa została przybudowana do kamienicy z początku XX wieku, gdzie jest siedziba szkoły muzycznej.

Historia budynku w tym linku:https://irenakuczynska.pl/tajemnice-willi-przy-ul-wojska-polskiego-7-ktorej-miesci-sie-szkola-muzyczna/

Forma nowego budynku nawiązuje stylem i elewacją do starego, który został poddany termomodernizacji. Na nowym budynku, tak jak na starym, jest dwuspadowy naczółkowy dach.

W nowej części jest sala koncertowa ze sceną i widownią na 127 miejsc, dwa pokoje gościnne i niewielka sala bankietowa.

Scena w sali koncertowej wyposażona będzie w instalacje elektroakustyczne, oświetlenie sceniczne i zapadnię umożliwiającą transport instrumentów z magazynu w piwnicy.

Ściany boczne estrady i sufit mają geometrię rozpraszającą dźwięk w tym obszarze i kierującą ów dźwięk na widownię.

Aktualnie trwają prace wykończeniowe w zakresie instalacji wszelkiego rodzaju. Koszt inwestycji z wyposażeniem sali przekracza 10 000 000 zł.

Pieniądze w całości pochodzą z funduszy unijnych z projektu „Przebudowa i rozbudowa PSM 1 st. im. Wojciecha Kilara w Pleszewie o salę koncertową z zapleczem”.

Źródło:http://www.rc.fm/news/pleszew-po-nowe-brzmienie.html-0


Info Pleszew - Irena Kuczyńska - logo


© 2022 – Info Pleszew – Irena Kuczyńska