Poczta daleko od centrum, filii nadal nie ma, burmistrz interweniuje

Irena Kuczyńska24 sierpnia 20223min
Pleszewianie nadal czekają na agencję, którą Poczta Polska ma utworzyć w centrum miasta. Obiecał ją wiceprezes Poczty Polskiej 11 lipca podczas otwarcia nowej siedziby poczty, przeniesionej na peryferie miasta Pleszewa, co jest wielkim utrudnieniem dla osób starszych i niezmotoryzowanych. List ponaglający skierował do władz PP burmistrz Pleszewa Arkadiusz Ptak
poczta3.jpg

 

Relokacja siedziby poczty z ul. Poznańskiej 28, gdzie znajdowała się od końca XIX wieku, na ul. Wojska Polskiego 35 c, spowodowała pogorszenie jakości życia wielu pleszewian, zwłaszcza, że trudno tam dotrzeć pieszo a i od przystanku busa miejskiego, trzeba pokonać jeszcze 800 – metrową odległość.

Więcej: Poczta na Wojska Polskiego otwarta i poświęcona

Poczta

Otwarcie bez władz miasta

Władze Pleszewa były od początku przeciwne przenosinom poczty 2 km od centrum miasta . Pewnie dlatego ani burmistrz ani jego zastępcy nie uczestniczyli w otwarciu placówki, nie byli świadkami święcenia nowego obiektu i nie przecinali wstęgi.

Poczta otwarta – przecięcie wstęgi

Ale to do nich zwracają się pleszewianie z prośbą o interwencję w sprawie utworzenia agencji Poczty Polskiej w centrum miasta a dokładnie przy ul. Sienkiewicza.

Poczta otwarta i poświęcona
Prezes obiecał filię

Takie obietnice padły na otwarciu nowej siedziby 11 lipca 2022 roku i to zarówno z ust wiceprezesa Poczty Polskiej S.A. Andrzeja Bodziony jak i dyrektorki Poczty Polskiej S.A. Regionu Sieci Województwa Wielkopolskiego. Tymczasem czas mija i nic się nie dzieje.

Burmistrz interweniuje

Kilka dni temu, także na prośbę słuchaczy Radia Centrum, burmistrz Arkadiusz Ptak, skierował do władz PP S.A. list z prośbą o “podjęcie działań w celu zwiększenia dostępności do usług pocztowych poprzez utworzenie filii Urzędu Pocztowego zlokalizowanej bliżej centrum miasta”.

Zgodnie z obietnicą prezesa, filia miała być otwarta “po wakacjach”. A te się właśnie kończą.