Podwójny rocznik

Irena Kuczyńska21 stycznia 20192min
xliceum2.jpg.pagespeed.ic_.0jhK96vbjN.jpg

Szkoły ponadgimnazjalne w powiecie pleszewskim są przygotowane na przyjęcie podwójnego rocznika uczniów do klas pierwszych.

„W sumie w trzech szkołach powstanie 30 oddziałów” – powiedział radiuCENTRUM Sławomir Sobczyk – naczelnik wydziału edukacji w Starostwie Powiatowym w Pleszewie.

Najważniejszą informacją dla rodziców i uczniów jest ta, że we wszystkich szkołach nauka będzie się odbywać na jedną zmianę, co przy mało rozbudowanej sieci połączeń autobusowych w powiecie pleszewskim, jest bardzo ważne.

Liceum Ogólnokształcące im. St. Staszica planuje utworzenie 10 oddziałów. Pięć dla absolwentów gimnazjów i tyle samo dla absolwentów VIII klasy szkół podstawowych. Tyle samo oddziałów powstanie w Zespole Szkół Technicznych na Zielonej.

W Zespole Szkół Usługowo-Gospodarczych ma być też 10 oddziałów, w tym 8 klas szkoły branżowej z podziałem na absolwentów podstawówki i gimnazjum oraz dwie klasy technikum z takim samym podziałem.

Zdaniem naczelnika Sobczyka, nawet przy pełnym planowanym naborze, wszystkie klasy zmieszczą się na jednej zmianie. Nie będzie też problemu z zatrudnieniem nauczycieli, którzy już w szkołach pracują. Jeśli będą poszukiwani nowi, to tylko do przedmiotów zawodowych.

Radio Centrum