Podwyżki w M-GOPS?

Avatar photoIrena Kuczyńska20 kwietnia 20182min
pieniadze_2-czołowe.jpg

Pracownicy Miejsko – Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Pleszewie domagają się od władz miasta podwyżek płac. Od 1 stycznia 2019 roku chcieliby zarabiać 4000 zł brutto.

Tymczasem nawet ci z dwudziestoletnim stażem pracy zarabiają 1000 zł mniej. Burmistrz Pleszewa obiecuje, że temat rozważy, ale ” musi myśleć też o pracownikach innych miejsko – gminnych jednostek”.

Pismo w sprawie podwyżek dla pracowników MGOPS-u rozważali radni Komisji Bezpieczeństwa Publicznego, Spraw Socjalnych, Opieki Społecznej i Zdrowia oraz Komisji Budżetu i Spraw Gospodarczych.

Wszyscy raczej byli zgodni co do tego, że urzędnicy na stanowiskach nie kierowniczych i to we wszystkich jednostkach miejsko – gminnych, mało zarabiają. Podobno podopieczni MGOPS, którzy przychodzą po zasiłki, śmieją się z pracowników, że mają więcej kasy za nic, niż oni za pracę.

Burmistrz Marian Adamek powiedział radiu Centrum, że w 2017 roku pracownicy MGOPS dostali 7,4 % podwyżki, a urzędnicy z ratusza 5%, czyli tyle ile wynosi wskaźnik inflacji. I tak może być też w tym roku. Są to kwoty 150 – 200 zł brutto, które nie bardzo satysfakcjonują pracowników Ośrodka.

Adamek obiecuje, że temat płac jeszcze powróci. A Karol Szehyński – radny opozycyjny podkreśla, radiu Centrum, że na podwyżki czekają pracownicy wszystkich jednostek i spółek miejskich. I trzeba takowe rozważyć.

Żródło:http://www.rc.fm/news/pleszew-podwyzki.html


Info Pleszew - Irena Kuczyńska - logo


© 2022 – Info Pleszew – Irena Kuczyńska