Pomóżmy Fundacji Sióstr św. Dominika w dziełach miłosierdzia na Ukrainie

Irena Kuczyńska14 października 20214min0
Siostra Tymoteusza Gil - menadżerka Domu Chłopaków w Broniszewicach, w imieniu Fundacji Sióstr św. Dominika apeluje o pomoc dla Dominikanek, które w Żółkwi na Ukrainie udzielają pomocy osobom chorym, starszym i samotnym. Transport darów na Ukrainę zaplanowano na połowę listopada. Będziemy wdzięczni za każdą pomoc - apeluje dominikanka do słuchaczy radia Centrum
Fundacja-Siostr-sw.-Dominika-1111.jpg
Siostry dominikanki, które zasłynęły dzięki budowie Domu Chłopaków w Broniszewicach, prowadzą w Żółkwi i w Czortkowie na Ukrainie Sobotnią Szkołę Języka Polskiego, świetlice międzywyznaniowe, Punkt Pomocy Humanitarnej, udzielają pomocy osobom starszym, chorym i samotnym.

W imieniu Fundacji Sióstr św. Dominika siostra Tymka TUTAJ – menadżerka Domu Chłopaków w  Broniszewicach apeluje o wsparcie dzieł miłosierdzia prowadzonych w Żółkwi i Czortkowie.

Siostra Tymoteusza
 Potrzebne są: kurtki zimowe dla dziewczynek i chłopców, rozmiary od 134 cm do 180 cm, spodnie dresowe, rozmiary od 134 cm do 180 cm,  buty zimowe damskie i męskie, rozmiary od 35 cm do 45 cm, czapki i szaliki, szampony do włosów, mydła w płynie, szczoteczki i pasty do zębów, żele pod prysznic, płyny do mycia podłogi, okien, naczyń, toalet, proszki i płyny do prania, słodycze oraz  żywność- konserwy, pasztety, olej, cukier, makarony, itd…
Niżej zdjęcia z Ukrainy

Bardzo prosimy, żeby rzeczy podarowane były nowe – podkreśla siostra Tymka. Dodaje, że transport na Ukrainę przewidywany jest w drugiej połowie listopada. Zaś, jeżeli rzeczy będzie dużo, trafią one do dzieci z różnych świetlic prowadzonych przez  Zgromadzenie.

Wszystkie rzeczy można wysyłać na adres:
Fundacja Sióstr Św. Dominika
Broniszewice 91
63-304 Czermin
z dopiskiem Ukraina
Można również wpłacać pieniądze na ten cel na konto fundacji z dopiskiem Ukraina 2021.
Santander Bank: 03 1090 1131 0000 0001 4673 1509