Powiat pleszewski w czołówce Wielkopolski

Avatar photoIrena Kuczyńska9 maja 20203min
mapa-czolo.png

Powiat pleszewski pod względem zakażeń COVID-19 zajmuje  drugie miejsce w Wielkopolsce w przeliczeniu na 100 000 mieszkańców.

Przy Szpitalnym Oddziale Ratunkowym w Pleszewie ustawiono specjalny punkt, który umożliwi pobieranie wymazu od osób potencjalnie zarażanych koronawirusem, bez wysiadania z samochodu.

Punkt pobrań już przy pleszewskim szpitalu stoi. Próbki będą tu pobierane od osób skierowanych na badanie przez inspekcję sanitarną. Wykorzystano namioty będące na wyposażeniu Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej.
A utworzenie punktu było dla strażaków niemałym wyzwaniem ze względu na konieczność zapewnienia z jednej strony pełnego bezpieczeństwa dla pacjentów i osób pobierających, a z drugiej strony jak największej wydajności – podkreśla asp. Mariusz Glapa – rzecznik prasowy KP PSP w Pleszewie.
Z informacji opublikowanych przez Wielkopolski Urząd Wojewódzki wynika, że pod względem zapadalności na koronawirusa na 100 000 mieszkańców, powiat pleszewski zajmuje drugie miejsce. Wyższy odsetek ma tylko powiat krotoszyński. Są powiaty w Wielkopolsce np. międzychodzki gdzie COVID-19 nie ma.
I dobra wiadomość. Skończyła się kwarantanna w pleszewskim Domu Pomocy Społecznej, która trwała od 5 kwietnia. Zarówno personel jak i mieszkańcy nie są zakażeni – poinformował WUW w Poznaniu.

Więcej Trudna sytuacja w DPS przy Podgórnej


Info Pleszew - Irena Kuczyńska - logo


© 2022 – Info Pleszew – Irena Kuczyńska