Przeżyj wakacyjną przygodę z filmem z okazji 3. Bana Film Festivalu! Weź udział w warsztatach!

Avatar photoIrena Kuczyńska10 lipca 20249min
449943608_893508606138417_245208005088110110_n-1-1280x933.jpg
Na warsztaty filmowe, podczas których będzie kręcony film krótkometrażowy z akcją w pleszewskiej bibliotece, zapraszają organizatorzy Bana Film Festivalu w Pleszewie. Film, z udziałem pleszewian, tworzyć będzie reżyser i scenarzysta z Pleszewa Paweł Sarbinowski.
Warsztaty trwać będą od 23 do 25 lipca i trzeba sobie na nie zaplanować całe 3 dni – podkreśla Paweł Sarbinowski – inicjator Bana Film Festivalu czyli przeglądu filmów krótkometrażowych w Pleszewie. Paweł jest reżyserem, scenarzystą i do udziału w kręceniu filmu zaprasza osoby w wieku od 13 do 19 lat. Najmłodsi będą obsadzeni w roli statystów. Akcja toczyć się będzie w bibliotece. Zagrają w nim uczestnicy warsztatów i aktorka Zofia Schwinke – Magierowska, która wystąpi w roli  bibliotekarki.
Wręczenie kopii filmu w 2023 roku podczas inauguracji Bana Film Festivalu
Kamery i światła

Warsztaty poprowadzi Paweł Sarbinowski i operator filmowy Piotr Żukowski. Będzie możliwość zapoznania się z pracą kamery, światłem, poznać tajniki charakteryzacji. Pamiątkowe kopie z nagranym filmem aktorzy amatorzy otrzymają podczas inauguracji 3. Bana Film Festivalu, który odbywać się będzie 6 i 7 września w Zajezdni Kultury.

Paweł Sarbinowski i Piotr Żukowski podczas 2.Bana Film Festivalu
Trzeba się zapisać

Organizatorzy warsztatów zapewniają nie tylko przygodę z kamerą ale też posiłek i napoje. Udział w zajęciach jest bezpłatny, liczba miejsc ograniczona. Obowiązują zapisy przez formularz, który publikujemy na stronie RC https://forms.gle/mB9SK24Dgm7fWXWEA. Termin zgłoszeń upływa 13 lipca. 

Czytaj: Prof. Tadeusz Szczepański i pleszewska perła w koronie

Prof. Tadeusz Szczepański podczas 1. Bana Film Festivalu – odsłania tabliczkę ze swoim nazwiskiem

Pleszewianin wykłada historię w łódzkiej szkole filmowej


Organizatorzy: Bana Film Studio, Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy Pleszew, Zajezdnia Kultury Pleszew, Fundacja Animacja, Świetlica Pleszew Centrum Wolontariatu Centrum Wolontariatu w Pleszewie, Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Społeczności Ziemi Pleszewskiej „Forum Młodych”


Info Pleszew - Irena Kuczyńska - logo


© 2022 – Info Pleszew – Irena Kuczyńska