Śmieci w oku kamery

Avatar photoIrena Kuczyńska6 lipca 20203min
Piotr-Fabisz-czolo.jpg

Samorządy powiatu pleszewskiego wypowiedziały wojnę osobom, które wywożą śmieci do lasu, do rowu, na łąkę – wszędzie, tylko nie do Punktów Selektywnej Zbiórki Odpadów.

Ostatnio system monitoringu wprowadziło też Starostwo Powiatowe, zakupując fotopułapki, które pozwolą zidentyfikować i ukarać śmieciarza.

Naczelnik Wydziału Ochrony Środowiska Starostwa Powiatowego w Pleszewie Piotr Fabisz potwierdza radiu Centrum, że zakupiono i zainstalowano w różnych miejscach najnowsze modele kamery leśnej TRAIL CAMERA z czujnikiem ruchu PIR, z podwójną anteną GSM i obiektywem szerokokątnym 100o 12 MPIX Full HD.  Kamera łączy się z siecią GSM poprzez 4G LTE.

Fotopułapka umożliwia wykonanie pojedynczych obrazów (lub sekwencji zdjęć) wysokiej rozdzielczości, a także nagrywanie filmów Full HD 1920x1080p 30 klatek/s. „Aparat rejestruje obraz w dzień i w nocy dzięki diodom na podczerwień. Wbudowany moduł GPS określa współrzędne usytuowania kamery i dodaje je na zdjęciach. Po wykryciu ruchu, kamera  natychmiast wykonuje zdjęcie, które jest  przesyłane do operatora w  powiatowym Wydziale Ochrony Środowiska na wskazany adres e-mail, jak również w formie MMS-a na telefon komórkowy” – mówi Piotr Fabisz.
Po zidentyfikowaniu, czy to dzięki fotopułapce, czy dzięki śladowi pozostawionemu w śmieciach, udaje się dotrzeć do osoby, która woli wywieźć odpady do lasu niż na PSZOK.
Taka osoba musi wyrzucone przez siebie odpady odwieźć na PSZOK  i dostarczyć pokwitowanie. W MiG Pleszew  śmieciarze płacą też mandat w wysokości 500 zł.


Info Pleszew - Irena Kuczyńska - logo


© 2022 – Info Pleszew – Irena Kuczyńska