Radość Zmartwychwstania ze Scholą Lenartowicką

Avatar photoIrena Kuczyńska5 maja 20193min
Sound-of-Haeven-1.jpg
W niedzielę o 19.15 w kościele Matki Boskiej Częstochowskiej w Pleszewie odbędzie się koncert „Radość zmartwychwstania”.

Wystąpi Schola Lenartowicka oraz zespół Sound of Haeven.

Wieczorny koncert to kropka nad „i” majowego weekendu, który pleszewianie rozpoczęli 1 maja od koncertu Big Bandu Po godzinach oraz projektu Piękni Panowie dwaj realizowanego przez gitarzystę Witka Łukaszewskiego i  Sambora Dudzińskiego.

„Radość zmartwychwstania” wyśpiewa wieczorem Schola Lenartowicka oraz zespól Sound of Haeven, które prowadzi Julia Piotrowska. Pleszewianie dobrze znają uzdolnionych instrumentalistów oraz śpiewającą scholę. Nie raz występowali na pleszewskim rynku i w kościołach.

W dzisiejszym koncercie w kościele Matki Boskiej Częstochowskiej zabrzmią zarówno pieśni tradycyjne m.in. „Zwycięzca śmierci” ale też radosne religijne piosenki „Jezus zwyciężył”, czy „Tak, tak Panie”.

Słuchacze zostaną zaproszeni do wspólnego śpiewania. Tak jest zawsze na koncertach Scholi, którą prowadzi energetyczna Julka Piotrowska, absolwentka studiów inżynierskich na Politechnice Poznańskiej.

Foto Roman Kazimierz Urbaniak – Boże Ciało 2018


Info Pleszew - Irena Kuczyńska - logo


© 2022 – Info Pleszew – Irena Kuczyńska