Red Smoke Festival

Avatar photoIrena Kuczyńska16 lipca 20183min
RS-grafikaczolowe.jpg

Trzy dni trwał w Pleszewie Red Smoke Festival.

Do miasta zjechali muzycy oraz fani stonerowej muzyki nie tylko z Polski ale też z Włoch, Austrii, Szwecji, Niemiec, Kanady i Stanów Zjednoczonych.

Zespół Red Scalp, który zainaugurował festiwal

Festiwal 5 lat temu wymyślili i po raz pierwszy zorganizowali pleszewianie Łukasz Jankowski i Jędrzej Wawrzyniak – liderzy zespołu Red Scalp.

Miasto odżyło i odmłodniało. Na ulicach, w sklepach, w kawiarniach pojawili się młodzi ludzie strojem i wyglądem odróżniający się (nieco) od pleszewian, ale osobom starszym przypominający hippisów z lat 60. czy 70.

Uprzejmi, grzeczni, uśmiechnięci, radośni. Zawładnęli na weekend nie tylko polem namiotowym i amfiteatrem ale też Plantami. Słuchali muzyki i integrowali się.

Łukasz Jankowski, który z kolegą Jędrkiem Wawrzyniakiem, festiwal od przysłowiowego „0” rozkręcił, powiedział radiuCENTRUM, że nie odnotowano „żadnych złych zachowań”.

Bo muzyka łączy ludzi. A fani niszowej, stonerowej muzyki, na fanpage Red Smoke Festival https://www.facebook.com/RedSmokeFest/, cieszyli się z tego, że przyjadą do Pleszewa, gdzie w sielankowym anturażu małego miasteczka, będą mogli słuchać ulubionych zespołów.

Warto podkreślić, że pleszewski festiwal jest największą stone rockową imprezą w Polsce, a wszystkie bilety są wykupione.

Dzięki Red Smok Festival głośno jest nie tylko w Pleszewie ale też o Pleszewie.
Fanpage wydarzenia:https://www.facebook.com/events/306177679786711/

Łukasz Jankowski i Jędrzej Wawrzyniak zostali Mecenasami Pleszewskiej Kultury w roku 2017http://m.rc.fm/news/pleszew-smoke-mecenasi.html#

 

 

Źródło: http://www.rc.fm/kulturalne/pleszew-red-smoke-festival.html


Info Pleszew - Irena Kuczyńska - logo


© 2022 – Info Pleszew – Irena Kuczyńska