Rekordowy maraton – pleszewski strażak pobiegnie dla Jagódki

Avatar photoIrena Kuczyńska15 lutego 20226min
Rekord-w-Pleszewie-Pawel-Milczarek-1.jpg

Na 6 marca przełożono – Charytatywny Bojowy Maraton dla Jagódki,  w którym strażak Paweł Milczarek przebiegnie 42,195 km w ubraniu  bojowym.

Do udziału w charytatywnym maratonie zaprasza Komenda Powiatowa Straży Pożarnej w Pleszewie.

Rekord w Pleszewie  w przebiegnięciu maratonu i to w ubraniu bojowym, wraz z podłączonym sprzętem ochrony układu oddechowego, zamierza pobić ultramaratończyk Paweł Milczarek.

Pobiegnie w ubraniu bojowym

Pleszewski strażak jest inicjatorem biegu. Maratony, a nawet dłuższe dystanse, biegał wiele razy zaś  najdłuższy ultramaraton Pawła Milczarka liczył 170 km. Było to w Alpach, wokół Mount Blanc, kiedy ultramaratończyk w drodze był 39 godzin. Tym razem zamierza 6 marca pobić rekord w Pleszewie. Chce przebiec 42,195 km w ubraniu bojowym wraz z podłączonym sprzętem ochrony układu oddechowego. Waży to 13 kg. Co 4 km, na końcu pętli, w boksie serwisowym, będzie zmieniał butlę z powietrzem.

Rekord w Pleszewie Paweł Milczarek

Pobiec każdy może

W biciu rekordu w Pleszewie i gromadzeniu pieniędzy na leczenie Jagódki, może mu pomóc każdy. Chętni – oczywiście bez dodatkowego sprzętu – mogą pokonać 4, 8, 12,16, 20, 24, 28, 32, 36, 40 lub 42,195 km. W trakcie biegu istnieje możliwość wydłużenia dystansu po wcześniejszym zgłoszeniu do sędziego technicznego.  Trasę wytyczono w malowniczych pleszewskich Plantach.

Charytatywne akcje Pawła Milczarka

Rekord w Pleszewie czyli Charytatywny Bojowy  Maraton dla Jagódki Paweł Milczarek wymyślił po to, żeby pomóc i innych zainspirować do pomocy  Jagodzie Michalak z miejscowości Iwanowice w powiecie kaliskim, która  zmaga się z SMA typu 1. Jedyną szansą dla niej jest terapia genowa kosztująca około 9 500 000 zł
Nie jest to pierwsze wyzwanie Pawła Milczarka. 12 stycznia 2020 roku strażak i górski ultramaratończyk przebiegł w Dobrzycy półmaraton w ratowniczym ekwipunku z butlą z powietrzem. Wtedy celem wyzwania było zebranie pieniędzy dla chorego na nowotwór mózgu Marcelka z Krotoszyna.

Jak się zapisać na bieg?

Można to zrobić, dzwoniąc pod nr tel. 47 771 89 00 lub  osobiście w Parku Wodnym Planty. Można wysłać meila : milczarek1pawel@gmail.com – (podajemy imię i nazwisko oraz wiek, wybrany dystans, w tytule wpisujemy „charytatywny bieg dla Jagódki” ).
Wpisowe można uiścić przez internet TUTAJ i okazać dowód czyli „zrzut ekranu” przed biegiem w biurze zawodów. Przewidywane są też wpłaty do puszek przed odbiorem numeru startowego.
Paweł Milczarek zachęca do zapisów na bieg: im szybciej to zrobimy, tym większa szansa na numer startowy i medal okolicznościowy – mówi pleszewski strażak.

Medal na Maraton Bojowy dla Jagódki

Patronat nad  Charytatywnym Bojowym Maratonem dla Jagódki objęli

Wielkopolski Komendant Wojewódzki Państwowej Straży Pożarnej w Poznaniu

–     Starostwo Powiatowe  w Pleszewie

–      Miasto i Gmina Pleszew

–      Spółka Sport Pleszew Sp. z.o.o

Pleszew miasto rekordów

Rekord w Pleszewie był bity kilka razy. To pleszewianie upiekli największy na świecie chleb, którym pobili rekord Guinessa, przyrządzili i razem skonsumowali ponad 1300 kg sałatki pomidorowej. w patrona miasta św. Jana. Zgromadzili też w jednym miejscu i o jednej porze prawie stu imienników patrona Pleszewa św. Jana.

Czytaj też: Rekord w Pleszewie  Miasto bicia Rekordów Guinnessa

W rekordowym czasie złożyli  najdłuższy na świecie wąż strażacki. Na pleszewskim rynku ustawili największą na świecie pisankę. Charytatywny Bojowy Maraton dla Jagódki będzie okazją do pobicia rekordu w  biegu maratonu w pełnym rynsztunku bojowym. I okazją do zbierania pieniędzy na leczenie bardzo chorej dziewczynki.

 

 

 

 

.

Info Pleszew - Irena Kuczyńska - logo


© 2022 – Info Pleszew – Irena Kuczyńska