Remont drogi w Broniszewicach tuż, tuż

Irena Kuczyńska30 września 20203min
Bron-iszewice.jpg

W październiku rozpocznie się przebudowa odcinka drogi powiatowej z Broniszewic w gminie Czermin w kierunku Pleszewa. Droga jest pełna dziur i o jej modernizację od dawna zabiegali mieszkańcy dzielnicy Broniszewic zwanej Marianinem. Doczekali się, ale nie remontu prawie trzykilometrowego odcinka drogi powiatowej tylko jednej trzeciej całej drogi od skrzyżowania z drogą prowadzącą do Domu Chłopaków w Broniszewicach, ku Pleszewowi przez Marianin.
“Takie są możliwości finansowe powiatu, który sukcesywnie modernizuje najgorsze odcinki dróg powiatowych” – powiedziała radiu Centrum Halina Meller – dyrektor Zarządu Dróg Powiatowych w Pleszewie.
1 października podpisana będzie  umowa z wykonawcą, prace ruszą w ciągu 7 dni. Droga zostanie poszerzona na łukach, otrzyma nową nawierzchnię i utwardzone pobocza o szerokości 75 cm. Odtworzone zostaną rowy po obu stronach drogi.
Prace mają się zakończyć do 1 grudnia.
Koszt modernizacji 1 kilometra drogi to 400 000 zł, z czego 30 procent dokłada powiatowi gmina Czermin. Kiedy będzie modernizowana reszta drogi, którą jeżdżą do miasta mieszkańcy Marianina? Tego na razie nie wiadomo. Warto dodać, że niedawno powiat zakończył remont kilometra drogi z Czermina na Mamoty. Także przy partycypacji gminy Czermin.

Foto Przemek Obszyński