Remont: zamknięta ulica 70 pułku piechoty

Avatar photoIrena Kuczyńska22 lipca 20192min
70-pulku-piechoty.jpg

Rozpoczęła się modernizacja ulicy 70 pułku piechoty w Pleszewie.

W związku z tym Starosta Powiatu Pleszewskiego wprowadza zmianę organizacji ruchu. Z Pleszewa do Kowalewa dojechać Koźmińską. Zakaz nie dotyczy mieszkańców ulicy oraz firm, które się przy niej znajdują.

Ulicę, która od piątku jest placem budowy, zamknięto dla ruchu samochodowego, co uzgodniono z Zarządem dróg Powiatowych i Komendą Powiatową Policji w Pleszewie. Bariery są ustawione od strony Pleszewa za skrzyżowaniem z ulicą Armii Poznań, Malińską i Lipową a od strony Kowalewa z ul. Chrobrego.

Zakaz wjazdu nie dotyczy jedynie mieszkańców ulicy 70 pułku piechoty oraz zlokalizowanych tam firm. „W kierunku Pleszewa lub Dobrzycy obowiązuje objazd równoległą ulicą Koźmińską” – informuje rzecznik Starostwa Powiatowego Tomasz Wojtala.

Prace na drodze potrwają do końca października. Droga zostanie poszerzona, wzdłuż jezdni pobiegnie ścieżka rowerowa. Projekt przebudowy drogi przewiduje 120 nowych nasadzeń drzew, już wyrośniętych, które będą pielęgnowane po wsadzeniu.

„Stare drzewa, w miarę możliwości będą zostawione, ale tylko tam, gdzie nie będą kolidować ze znacznie poszerzoną drogą” – powiedział radiu Centrum starosta Maciej Wasielewski.

RADIO CENTRUM


Info Pleszew - Irena Kuczyńska - logo


© 2022 – Info Pleszew – Irena Kuczyńska