Remonty dróg z dotacją z Polskiego Ładu

Avatar photoIrena Kuczyńska20 lipca 20212min
1-5.jpg
Powiat Pleszewski czeka na dotację do budowy dwóch dróg z programu Polski Ład - jedna to ponad 5 km drogi z Galewa do Dobrzycy, druga to ponad 11 km w ciągu dróg z Pleszewa przez Chocz do Białobłot.

Koszt budowy dwóch odcinków drogi z Pleszewa przez Chocz do Białobłot sięga 25 000 000 złotych, z tego powiat pleszewski wyłożyć musi około 1 000 000 złotych.

Pierwszy odcinek, na remont którego powiat posiada gotową dokumentację, ma nieco ponad 5 km (5,1 km) i biegnie od Prokopowa przez Broniszewice do Chocza. Projekt modernizacji drogi przewiduje poszerzenie jezdni do 6 metrów i budowę ścieżki rowerowej szerokości 2,60 m.

Kolejne 6 km to odcinek nieutwardzonej drogi przez las od Białobłot w kierunku Chocza. Tam będzie nałożona asfaltowa nakładka szerokości 6 metrów, po obu jej stronach powstaną metrowej szerokości pobocza, odtworzone też będą rowy – powiedział radiu Centrum pleszewski starosta Maciej Wasielewski.

Dokumentacja na ten ostatni kawałek drogi łączącej Białobłoty z siedzibą powiatu i znacznie skracającej czas dojazdu do Pleszewa, powstanie w ciągu najbliższych 2 – 3 miesięcy. Kiedy będzie promesa na dotację, będzie można ogłosić przetarg. Na wykonanie prac firma mieć będzie 18 miesięcy.

Drugie zadanie w ramach Polskiego Ładu w powiecie pleszewskim dotyczy drogi z Galewa do Dobrzycy, także z ścieżką rowerową. Koszt budowy tej drogi sięga 12 000 złotych, z czego dotacja wynieść ma 95%. Teraz trzeba trzymać kciuki i czekać na pieniądze – podkreśla starosta Maciej Wasielewski.


Info Pleszew - Irena Kuczyńska - logo


© 2022 – Info Pleszew – Irena Kuczyńska