Rodzinnie po władzę

Avatar photoIrena Kuczyńska27 listopada 20183min
Kaczmarki-M-ichal-i-Błażej.jpg

Czy pasją do uprawiania polityki można się zarazić? Chyba tak. Wśród radnych wybranych w powiecie pleszewskim do samorządów różnych szczebli są osoby blisko spokrewnione.

Każda z nich musiała samodzielnie zdobyć mandat. Nie ma więc mowy o nepotyzmie. Raczej o „dobrym nazwisku”.

Najdłużej w pleszewskiej polityce funkcjonują bracia Michał i Błażej Kaczmarkowie związani z Platformą Obywatelską. Błażej jest radnym miejskim, Michał radnym powiatowym. W poprzedniej kadencji Michał był w zarządzie powiatu, Błażej był wiceprzewodniczącym rady miejskiej. Teraz są szeregowymi radnymi. Do polityki weszli razem.

Marek Zdunek i Radomir Zdunek to kolejny polityczny duet z partii PSL. Marek jest od 1990 roku wójtem gminy Gołuchów a jego brat Radomir Zdunek jest radnym powiatowym i już drugą kadencję jest członkiem zarządu powiatu.

Leszek Bierła i Renata Reszel z Prawa i Sprawiedliwości to para lokalnych polityków PiS. Leszek – radny Sejmiku Województwa Wielkopolskiego, zachęcił do uprawiania polityki siostrę Renatę, która już drugą kadencję jest radną w powiecie.

Kolejne rodzeństwo Krystian Klak i Katarzyna Trawińska – brat debiutuje w radzie powiatu, siostra w radzie miejskiej. Każde z innego ugrupowania. Trzeci z rodzeństwa przegrał wybory do rady miejskiej.

I małżeństwo na szczytach władzy,  żona starosty Macieja Wasielewskiego – Ewa Wasielewska, już trzecią kadencję jest wiceburmistrzem Dobrzycy.

Ewa Wasielewska – wiceburmistrz Dobrzycy, Irena Kuczyńska – autorka bloga, Maciej Wasielewski – starosta powiatu pleszewskiego  na wycieczce do Zbaraża na Ukrainie, gdzie jest XVII wieczna twierdza opisana przez Henryka Sienkiewicza

Radio Centrumhttps://irenakuczynska.pl/rodzinnie-po-wladze/


Info Pleszew - Irena Kuczyńska - logo


© 2022 – Info Pleszew – Irena Kuczyńska