Rowerem wzdłuż torów od Targowej do Lipowej

Avatar photoIrena Kuczyńska12 lutego 20214min
Rowerem.jpg
Na 2021  rok  zaplanowano kolejny etap rewitalizacji terenów pokolejowych w Pleszewie. Chodzi o ścieżkę rowerową, która pobiegnie wzdłuż torów kolejki i połączy ulicę Targową i Lipową.  Jest projekt, jest wizualizacja. Na budowę ścieżki władze miasta będą poszukiwać dofinansowania z środków zewnętrznych.
Ścieżka rowerowa to z jednej strony kontynuacja rewitalizacji terenów pokolejowych, z drugiej strony ciąg dalszy  budowy trasy rowerowej w centrum miasta Pleszewa. W końcówce ubiegłego roku oddano do użytku  odcinek ścieżki od  Rynku, przez Zamkową, Ogrodową do skrzyżowania z ul. Słowackiego i dalej przez rondo do ulicy Targowej.
To tam, przed przejazdem kolejowym,  swój początek weźmie nowa ścieżka, która połączy Targową z Lipową. Na wizualizacji widać ciekawie zagospodarowany skwer w miejscu, gdzie do tej pory były chaszcze. Projekt przewiduje  podświetlone  ławeczki, drzewa,  krzewy i  ścieżką rowerową, która pobiegnie wzdłuż toru kolejowego do ulicy Lipowej.
Kolejny kawałek miasta Pleszewa wypięknieje. Powstanie urokliwa trasa rowerowo – spacerowa  przy torach od dworca kolejowego przy ul. Kolejowej i dalej łącznikiem do Targowej i do Lipowej. Z ławeczkami, drzewami, krzewami w towarzystwie kolejki, która kilka razy dziennie przemierza trasę do stacji w Kowalewie i z powrotem.
Warto przypomnieć, że w bliskim sąsiedztwie powstaje duży parking buforowy a za nim nowy deptak na Nerze, któremu  dokładają trzecią rurę. Wracając do nowej ścieżki rowerowej, miasto zamierza pozyskać na nią środki pozabudżetowe.
Trzecia rura Neru TUTAJ

Info Pleszew - Irena Kuczyńska - logo


© 2022 – Info Pleszew – Irena Kuczyńska