Rowerem wzdłuż torów od Targowej do Lipowej

Irena Kuczyńska12 lutego 20214min0
Rowerem.jpg
Na 2021  rok  zaplanowano kolejny etap rewitalizacji terenów pokolejowych w Pleszewie. Chodzi o ścieżkę rowerową, która pobiegnie wzdłuż torów kolejki i połączy ulicę Targową i Lipową.  Jest projekt, jest wizualizacja. Na budowę ścieżki władze miasta będą poszukiwać dofinansowania z środków zewnętrznych.
Ścieżka rowerowa to z jednej strony kontynuacja rewitalizacji terenów pokolejowych, z drugiej strony ciąg dalszy  budowy trasy rowerowej w centrum miasta Pleszewa. W końcówce ubiegłego roku oddano do użytku  odcinek ścieżki od  Rynku, przez Zamkową, Ogrodową do skrzyżowania z ul. Słowackiego i dalej przez rondo do ulicy Targowej.
To tam, przed przejazdem kolejowym,  swój początek weźmie nowa ścieżka, która połączy Targową z Lipową. Na wizualizacji widać ciekawie zagospodarowany skwer w miejscu, gdzie do tej pory były chaszcze. Projekt przewiduje  podświetlone  ławeczki, drzewa,  krzewy i  ścieżką rowerową, która pobiegnie wzdłuż toru kolejowego do ulicy Lipowej.
Kolejny kawałek miasta Pleszewa wypięknieje. Powstanie urokliwa trasa rowerowo – spacerowa  przy torach od dworca kolejowego przy ul. Kolejowej i dalej łącznikiem do Targowej i do Lipowej. Z ławeczkami, drzewami, krzewami w towarzystwie kolejki, która kilka razy dziennie przemierza trasę do stacji w Kowalewie i z powrotem.
Warto przypomnieć, że w bliskim sąsiedztwie powstaje duży parking buforowy a za nim nowy deptak na Nerze, któremu  dokładają trzecią rurę. Wracając do nowej ścieżki rowerowej, miasto zamierza pozyskać na nią środki pozabudżetowe.
Trzecia rura Neru TUTAJ
Skomentuj na Facebooku

Skomentuj na Facebooku