Rowery pod jednym dachem

Avatar photoIrena Kuczyńska11 lipca 20183min
wiata3-Czolo.jpeg

Przy Starostwie Powiatowym w Pleszewie stanęła wiata na rowery ze stojakami na 13 miejsc.

Została zakupiona i zamontowana z nagrody, jaką powiat otrzymał od Marszałka Województwa Wielkopolskiego za organizację spływów kajakowych „Eko – Prosna”.

Tu o spływach:http://www.rc.fm/news/pleszew-swinia-w-prosnie.html

Spływy połączone ze sprzątaniem koryta rzeki Prosny wpisały się na stałe do kalendarza imprez proekologicznych. Teraz zostały docenione przez Marszałka Województwa Wielkopolskiego.

W XVIII edycji konkursu „Działania proekologiczne i prokulturowe w ramach strategii rozwoju województwa” powiat pleszewski zdobył za spływy nagrodę. Pieniądze należało przeznaczyć na inne działanie w dziedzinie ochrony środowiska.

Rzecznik starostwa Tomasz Wojtala podkreśla, że wybór padł na wsparcie transportu rowerowego. Przed budynkiem starostwa przy ulicy Poznańskiej 79 stanęła wiata ze stojakami na rowery.

Kosztowała 11.836 zł. Ma służyć nie tylko petentom ale też pracownikom starostwa, wśród których są fani dwóch kółek.

   Konstrukcję wiaty stanowią profile ze stali ocynkowanej, pomalowane na niebiesko. Natomiast zadaszenie i ścianki wykonano z przeźroczystych paneli z poliwęglanu. Wiata został zamówiona u producenta firmy KROSSTECH z Krosna.

Warto przypomnieć, że kiedyś w dzień bez samochodu, starosta pleszewski Maciej Wasielewski przyjechał z Dobrzycy do pracy rowerem. Jeśli wyczyn powtórzy w tym roku, będzie miał gdzie postawić swój rower.

Spod starostwa zwykle wyruszają papieskie kwietniowe rajdy rowerowe.

Źródło:http://www.rc.fm/news/pleszew-pod-jednym-dachem.html


Info Pleszew - Irena Kuczyńska - logo


© 2022 – Info Pleszew – Irena Kuczyńska