Rozmowa Ireny – 2,5 roku Zuzanny Musielak – Rybak w bibliotece

Irena Kuczyńska25 listopada 20232min
Od pięciu lat Biblioteka Miasta i Gminy Pleszew funkcjonuje w nowej siedzibie - na dawnym dworcu kolejowym. Połowa tego czasu należy do dyrektorki Zuzanny Musielak-Rybak.

W tym czasie pleszewska biblioteka, która pełni też funkcje biblioteki powiatowej, znacznie poszerzyła swoją ofertę dla mieszkańców Pleszewa. Tu każdy może czuć się u siebie – co chętnie podkreśla dyrektorka biblioteki

 

Obejrzyj film, wciśnij ikonę “play” na odtwarzaczu poniżej.

 

Zuzanna Musielak-Rybak dodaje, że jest otwarta na każdy pomysł i każdą propozycję przedstawicieli wszystkich środowisk. Pleszewska biblioteka funkcjonuje ponad podziałami – zdarza się tak, że jednego dnia jest spotkanie z księdzem, drugiego z “sędziami pod presją”.

Swoje miejsce w bibliotece mają kobiety, dzieci, rodzice, osoby zainteresowane zdrowym odżywianiem, ekologią, polityką, ornitologią, przyrodą, podróżami, żywym słowem w wykonaniu aktorów, fotografią, teatrem, a nawet brydżem.

Gabinet Zuzanny Musielak-Rybak zawsze jest otwarty, a w jej głowie rodzą się wciąż nowe pomysły, które może realizować, jak mówi, z najlepszymi pracownikami na świecie.

Słuchaj też: Cztery lata Przemysława Marciniaka w Zajezdni Kultury

30 – lecie klubu Baryłeczka – rozmowa z doktorem Pawłem Przybyłem