Ruszają remonty siedmiu kilometrowych odcinków dróg

Avatar photoIrena Kuczyńska10 marca 20233min
drogi-1.jpg
Wkrótce rozpoczną się remonty siedmiu  kilometrowych odcinków dróg powiatowych w powiecie pleszewskim. Firma, która wygrała przetarg, ma pół roku na przeprowadzenie robót drogowych.
Powiat otrzymał na to dotację w ramach Rządowego Funduszu Polski Ład Program Inwestycji Strategicznych –  drogi na obszarach wiejskich (po-PGR-owskich) – powiedział radiu Centrum wicestarosta pleszewski Damian Szwedziak.
Podpisanie umowy z wykonawcą inwestycji – remonty dróg powiatowych
Z dworca do krajówki
Zabiegając o dotację z budżetu państwa powiat wybrał kilometrowe odcinki dróg najbardziej zdegradowanych albo takie, które łączą inne wcześniej wyremontowane.  Tak jest w przypadku  będącej w bardzo złym stanie ulicy Dworcowej w Kowalewie, która łączy dworzec kolejowy z drogą krajową nr 11 – tłumaczy wicestarosta Damian Szwedziak.
Połączy drogę gminną z powiatową
W gminie Dobrzyca do remontu wybrano  drogę w Izbicznie ale też kilometr drogi łączącej Karmin z Czarnuszką – gdzie resztę powiatówki zmodernizowano wcześniej. W Orlinie Dużej w gminie Gizałki przeznaczony do remontu kilometr drogi łączy drogę powiatową z gminną, także wcześniej wyremontowaną. W gminie Czermin odnowiony będzie odcinek z Czermina do Strzydzewa, w gminie Chocz z Chocza do Oleśca Nowego, w gminie Gołuchów odnowiona będzie droga w Popówku.
Remonty z dotacją
W trakcie  modernizacji wykarczowane będą zagajniki, drogi będą poszerzone, zyskają nową podbudowę, nową nawierzchnię  asfaltową, pobocza, rowy odwadniające i zjazdy.  Wartość kontraktu 4 413 945,73 zł z czego 3 500 000 zł to dotacja z budżetu państwa. W Starostwie Powiatowym została podpisana umowa z wykonawcą.

Info Pleszew - Irena Kuczyńska - logo


© 2022 – Info Pleszew – Irena Kuczyńska