Rozpoczynają się remonty na ulicy Bolesława Krzywoustego; będą utrudnienia

Avatar photoIrena Kuczyńska24 czerwca 20244min
Ulica-Boleslawa-Krzywoustego-I.jpg
Rozpoczyna się wymiana sieci wodno - ściekowej na ulicy Bolesława Krzywoustego połączona z odtworzeniem nawierzchni jezdni i chodników. Prace, będą prowadzone etapami i potrwają do sierpnia 2025 roku. W tym czasie zmieni się trasa przejazdu autobusów komunikacji miejskiej.

 

Zadanie jest realizowane w ramach porządkowania gospodarki wodno – ściekowej w Mieście i Gminie Pleszew. Będzie wymieniona sieć wodociągowa, gdzie jeden z wodociągów jest jeszcze azbestowy i sieć sanitarna, która nie działa sprawnie – mówi rzeczniczka UMiG Pleszew Anna Bogacz.

Remonty rozpoczną się od skrzyżowania z ulicą Podgórną
Utrudnienia

Prace będą prowadzone etapami do sierpnia 2025 roku. Rozpoczną się w tym tygodniu od skrzyżowania ulicy Krzywoustego  z ulicą Podgórną, które na kilka dni będzie wyłączone z ruchu. Pracownicy przesuwać się będą w kierunku szkoły. Można się spodziewać utrudnień w komunikacji. W związku z remontami przez ulicę Krzywoustego nie będą przejeżdżać autobusy linii PL3, PL4 i PL5. Autobusy z Bogusza pojadą przez przystanek Pleszew Miasto w stronę ul. Krótkiej i odwrotnie.

Dotacja

Zmiana nie dotyczy kursów busów PL1 i PL2, które jako mniejsze, przejadą. Po wymianie rur wodno – kanalizacyjnych odtwarzana będzie  nawierzchnia ulicy Bolesława Krzywoustego oraz chodniki, pod którymi biegnie sieć wodociągu. Koszt inwestycji 2 100 000 zł,z czego 2 000 000 zł to dotacja z Rządowego Funduszu Polski Ład.

Czytaj też: Pleszewskie ulice mają swoje tajemnice


Info Pleszew - Irena Kuczyńska - logo


© 2022 – Info Pleszew – Irena Kuczyńska