Wyrosną szeregowce przy Kaliskiej

Avatar photoIrena Kuczyńska17 lipca 20202min
szeregowce.jpg

Kolejne podejście Pleszewskiego Towarzystwa Budownictwa Społecznego do budowy szeregowców przy ulicy Kaliskiej.

Zastępca burmistrza Pleszewa Andrzej Jędruszek zapewnia radio Centrum, że w ciągu kilkunastu miesięcy zostaną wybudowane pierwsze cztery szeregowce. Wyraża nadzieję, że i na kolejne znajdą się chętni.

Cztery lata temu zaplanowano budowę czterech dwukondygnacyjnych domków szeregowych na miejskiej działce przy ulicy Kaliskiej. Zaplanowano nawet wytyczenie nowej ulicy. Po obu jej stronach miało stanąć 46 budynków w zabudowie szeregowej ale w blokach na 4 mieszkania. Najpierw był problem z wyłonieniem wykonawcy, cztery przetargi zakończyły się niepowodzeniem. Kiedy wreszcie znalazł się wykonawca, okazało się że zmalała liczba osób chętnych na zakup szeregowca. Większość wybrała lokale budowane przez prywatnego przedsiębiorcę przy ul. Armii Poznań. Potem wybuchła epidemia koronawirusa i kupno mieszkania nie było dla pleszewian priorytytetem.
Teraz miasto wróciło do tematu, Pleszewskiemu Towarzystwu Budownictwa Społecznego udało się rozstrzygnąć przetarg na budowę pierwszego segmentu czyli czterech szeregowców. Jest jeden chętny i zdecydowany nabywca.
Andrzej Jędruszek wyraża nadzieję, że znajdą się kolejni, kiedy domki, w stanie deweloperskim, z ogrzewaniem gazowym, na działce wielkości około 300 m2, będą gotowe.


Info Pleszew - Irena Kuczyńska - logo


© 2022 – Info Pleszew – Irena Kuczyńska