Sala razem ze szkołą w Gizałkach

Avatar photoIrena Kuczyńska24 lipca 20193min
gizalk.jpg

Na półmetku jest budowa sali sportowej w Gizałkach.

Koszt budowy obiektu sięga 11 000 000 złotych, z czego blisko 4 000 000 zł to środki pozyskane z Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2014-2020 (działanie: „Inwestowanie w rozwój infrastruktury edukacyjnej i szkoleniowej”).
Mury pną się do góry zgodnie z planem. Sala ma być gotowa w czerwcu 2020 roku. Powstaje na działce pomiędzy szkołą a boiskiem Orlik i będzie ze szkołą połączony. Nowy obiekt zawiera salę sportową o powierzchni 136 metrów kwadratowych, gdzie jednocześnie lekcję odbywać będą mogły dwie grupy, cztery szatnie z toaletami, magazyny, pomieszczenie dla sędziów.
Przy sali będą dwie klasy lekcyjne, sala do gimnastyki korekcyjnej, sala fitness ale też kuchnia i szkolna stołówka. Będzie też aula – czyli sala audiowizualna na 146 miejsc. No i kotłownia, która ogrzeje cały obiekt oraz szkołę – wylicza wójt Gizałek Robert Łoza.

Aktualnie dzieci z gizalskiej szkoły korzystają z sali sportowej przy Warsztatach Terapii Zajęciowej, do której muszą przejść około 400 metrów. Po wybudowaniu sali sportowej, obiekt przy WTZ-ach zostanie zagospodarowany w inny sposób – dodaje wójt Łoza.

RADIO CENTRUM


Info Pleszew - Irena Kuczyńska - logo


© 2022 – Info Pleszew – Irena Kuczyńska