Sala sportowa w Gizałkach gotowa

Avatar photoIrena Kuczyńska29 lipca 20203min
Sala-sportowa-w-Gizałkach.jpg

W Gizałkach  zakończono budowę sali sportowej połączoną z przebudową infrastruktury dydaktycznej w Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II. Koszt inwestycji sięgnął 11 500 000 zł, z czego 4 000 000 zł to dotacja z Unii Europejskiej.

Sala to największa inwestycja gminy Gizałki w ostatnich latach. Jest to też największa sala w gminie i będzie służyć nie tylko społeczności szkolnej. Oprócz sali sportowej z widownią na 132 osoby, jest też aula, która pomieści 164 osoby siedzące. To tu miało się odbyć zakończenie roku szkolnego połączone z otwarciem sali, ale przeszkodziła pandemia koronawirusa.
Może więc początek nowego roku szkolnego uda się w sali zainaugurować. Obiekt mieści nie tylko salę sportową, aulę, ale też salę dydaktyczną, dwie izby lekcyjne, salę do fitness, salę do gimnastyki korekcyjnej, szatnie dla uczniów i dla gości przy auli, pomieszczenia dla trenerów, sędziów, komentatorów, zespół toalet, pomieszczenie magazynowe.
Jest tu też zaplecze gastronomiczne z kuchnią i stołówką dla uczniów. I nowoczesna kotłownia, która ogrzeje też budynek szkoły. Do tej pory uczniowie korzystali z sali sportowej przy Warsztatach Terapii Zajęciowej oddalonej o kilkaset metrów. Teraz będą mieli wszystko na miejscu.
No i jeszcze parking, który gmina własnym sumptem wykonała przy sali. Nowoczesny obiekt, wybudowany przy wsparciu funduszy unijnych, podnosi jakość życia mieszkańców gminy. I taki cel miała dotacja.

Sala sportowa wraz z infrastrukturą dydaktyczną została wykonana w ramach projektu pn. „Budowa sali sportowej wraz z budową i przebudową infrastruktury dydaktycznej w Zespole Szkół w Gizałkach”. Projekt został współfinansowany z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2014-2020, działanie 9.3 Inwestowanie w rozwój infrastruktury edukacyjnej i szkoleniowej, podziałanie 9.3.3 Inwestowanie w rozwój infrastruktury edukacji ogólnokształcącej.

Projekt ma kluczowe znaczenie dla Gminy Gizałki z uwagi na fakt, że jego realizacja znacząco wpłynęła na poprawę standardu infrastruktury edukacyjno-sportowej oraz wzrost jakości życia mieszkańców z obszaru gminy.


Info Pleszew - Irena Kuczyńska - logo


© 2022 – Info Pleszew – Irena Kuczyńska