Senioriada w Pleszewie

Avatar photoIrena Kuczyńska28 września 20182min
Senioriada-plakat-jpg-1280x1810.jpg

W piątek w Pleszewie odbędzie się Senioriada pod hasłem „Piękna złota jesień życia”.

W programie parada, pokazy, prelekcje, występy zespołów senioralnych. Na imprezę organizowaną przez organizacje senioralne przy wsparciu władz miasta Pleszewa, są zaproszeni wszyscy seniorzy z całego powiatu pleszewskiego.

Senioriada rozpocznie się o godzinie 15.00 kiedy to z placu przy markecie na Osiedlu Mieszka I wyruszy barwny pochód pod hasłem „Zauważcie nas!” z udziałem przedstawicieli organizacji senioralnych.

Skieruje się on do Hali Sportowej przy Trójce, gdzie do godziny 19.00 potrwają pokazy m.in. ratownictwa medycznego, prelekcje m.in. o bezpieczeństwie seniorów w przestrzeni publicznej.

Swoje oferty zaprezentują organizacje wspierające seniorów m.in. Centrum Wspierania Inicjatyw Obywatelskich. Będą występy zespołów senioralnych z Czermina, Gizałek, Gołuchowa, Dobrzycy oraz pokaz Zumby w wykonaniu słuchaczek Pleszewskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku.

Program przewiduje konkurencje sportowe z nagrodami, które będą wręczone przed biesiadą o godzinie 19.00. Przygotowania do przedsięwzięcia, pierwszego takiego w Pleszewie, trwają od wielu tygodni.

Źródło: http://www.rc.fm/news/pleszew-senioriada.html


Info Pleszew - Irena Kuczyńska - logo


© 2022 – Info Pleszew – Irena Kuczyńska