Serca, światełka i balony dla Jurka Owsiaka

Irena Kuczyńska27 stycznia 20193min
Czolo-2.jpg

Pleszewianie przyszli na rynek, aby zamanifestować swoją solidarność z Jerzym Owsiakiem. Zdjęcie zrobione z ratusza, zostanie wysłane do Warszawy.

Mimo chłodu pleszewianie licznie zebrali się na płycie pleszewskiego rynku. Przybyli z dziećmi, nawet takimi małymi w wózeczkach.

I znów się wszyscy do siebie uśmiechali, podobnie jak dwa tygodnie temu, kiedy odbywał się 27 Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy Relacja tutaj i zanim doszło do zabójstwa prezydenta Gdyni Pawła Adamowicza, bardzo mocno powiązanego z WOŚP.

Już zawsze 27 Finał WOŚP będzie się kojarzyć z człowiekiem, który był wolontariuszem WOŚP i zginął podczas przesyłania symbolicznego światełka do nieba. Relacja z pleszewskiego Światełka dla Pawła Adamowicza TUTAJ

Po fali hejtu, jaka się wylała na Jerzego Owsiaka i jego rezygnacji z przewodzenia WOŚP, Polska na chwilę zamarła.

Jednak po licznych słowach wsparcia i apelach nawet pani Magdaleny Adamowicz, po wielu akcjach #muremzaOwsiakiem,  Jerzy Owsiak zdecydował się na powrót do WOŚP w charakterze prezesa Fundacji.

I to była dobra wiadomość. Z całej Polski popłynęły słowa poparcia dla Jurka. Pleszewski sztab WOŚP zaprosił pleszewian na happening.

I ludzie przyszli i się uśmiechali do siebie, przyklejali sobie serduszka, dmuchali balony. Byli dla siebie życzliwi.

Stanęli w kręgu a Jacek Piotrowski, zaproszony do ratusza przez panią wiceburmistrz Izabelę Świątek, która specjalnie pojechała do domu po klucze do ratusza, wszedł z aparatem do jednej z sal na II piętrze, by zrobić zbiorowe zdjęcie, które zostanie wysłane do Jerzego Owsiaka.

Powiedział o tym Maciej Banaszyński, który podziękował zebranym za obecność na rynku. Podał też ostateczną kwotę zebraną na WOŚP w Pleszewie: 85 300,01 zł.

Był też z nami dzisiaj na rynku wiceburmistrz Andrzej Jędruszek oraz  radne: Jolanta Molska, Dorota Żarnowska, Bernadeta Gawrońska i Wiesława Gil z wnuczką.

Byli harcerze i wolontariusze WOŚP z hm Sławą Madalińską, byli pleszewianie z dziećmi. I ten widok rozgrzał dzisiaj moje serce.