Sklep internetowy

Irena Kuczyńska23 lutego 20182min
muzeum-ziemianstwa-czolo.jpg

Muzeum Ziemiaństwa uruchomiło internetowy sklep.

Żeby kupić książkę o dawnych właścicielach Dobrzycy czy o “angielskim ogrodzie gustownym i w rośliny bogatym”, wcale nie trzeba przyjeżdżać do Dobrzycy. Wystarczy zalogować się, wysłać zamówienie, zapłacić i czekać na kuriera.

Dyrektor Wiesław Kaczmarek potwierdza, że od środy sklep internetowy jest czynny. Stworzono go z myślą o pasjonatach dziejów siedzib oraz rodów ziemiańskich w Polsce ale też za granicą, jak również z myślą o przedstawicielach ziemian, z których wielu jest w słusznym wieku i podróżować za bardzo nie może.

Największe zainteresowanie budzi praca zbiorowa “Dawni właściciele Dobrzycy” oraz książka Kazimierza Balcera o historii dobrzyckiego ogrodu “Ogród angielski gustowny i rośliny bogaty”, który porównać można do Łazienek Królewskich w Warszawie, za którą autor otrzymał nagrodę “Izabeli” w kategorii wydawnictw.

O książce i o dobrzyckim parku można poczytać w tym linku: https://irenakuczynska.pl/angielski-ogrod-dobrzycy-podobny-krolewskich-lazienek-warszawie/

Wkrótce kolejna nowinka wykorzystująca nowe technologie i możliwości internetu – Muzeum Ziemiaństwa uruchamia portal z nagraniami fragmentów wywiadów z ziemianami w opracowaniu Kazimierza Balcera i Stanisława Borowiaka.