Śluby cywilne w odnowionej sali

Avatar photoIrena Kuczyńska30 maja 20214min
czolo1.jpg

Coraz więcej par w Mieście i Gminie Pleszew decyduje się na zawarcie związku małżeńskiego w pleszewskim ratuszu. Praktycznie nie ma soboty bez  nowożeńców w magistracie i potem przed ratuszem. Chociaż w pandemicznym roku 2020 liczba zawieranych związków spadła, w porównaniu z rokiem 2019.

Pandemia na pewno wpłynęła na liczbę zawieranych małżeństw. Podczas gdy w roku 2019 nową drogę życia w pleszewskim ratuszu rozpoczęło 75 par, to w pandemicznym roku 2020  było ich tylko 53 czyli statystycznie patrząc, węzłem małżeńskim łączyła się jedna para tygodniowo. Od stycznia tego roku w ratuszu udzielono zaledwie 17 ślubów. Ale kolejne pary czekają.

Będą one już ślubowały w odnowionej sali ślubów na parterze pleszewskiego ratusza.  Renowacji poddano sufit, ściany oraz parkiet. Zamontowano na ścianach ozdobną boazerię. Wymieniono oświetlenie i nagłośnienie. Godło państwowe znajduje się na eleganckiej granatowej frontowej ścianie. Całości metamorfozy dopełniają nowoczesne meble: biurko dla urzędnika USC oraz krzesła dla młodej pary, świadków i gości – wymienia Anna Bogacz – rzeczniczka UMiG Pleszew. Koszt modernizacji sali ślubów sięga 92 000 zł.
Pierwszego ślubu po modernizacji sali  udzielił młodej parze burmistrz Arkadiusz Ptak, zwykle czyni to kierownik USC.  Zdjęcia z ceremonii pojawiły się na profilu Burmistrza MiG Pleszew.
I ciekawostka historyczna.  Zbudowany w 1835 roku pleszewski ratusz był siedzibą zarządu miejskiego ale też aresztu, policji, kasy miejskiej, filii banku i sądu okręgowego. Teraz jest też miejscem, gdzie pleszewianie łączą się węzłem małżeńskim na dobre i na złe.

Info Pleszew - Irena Kuczyńska - logo


© 2022 – Info Pleszew – Irena Kuczyńska