Śmieciowe ABC w Pleszewie

Avatar photoIrena Kuczyńska16 marca 20203min
Smieci-samouczek-w-Pleszewie.png

Urząd Miasta i Gminy Pleszew uruchomił internetowy samouczek mieszkańców – Jak segregować śmieci.

Pleszewianie znajdą tu odpowiedzi na wiele pytań związanych z segregowaniem odpadów. W przypadku wątpliwości, mogą napisać i zapytać, a wątpliwy produkt zostanie przez fachowców sklasyfikowany i wpisany na listę.
Kiedy wpiszemy w wyszukiwarkę hasło www.segmentuj.pleszew.pl, wyskoczy nam na ekranie zachęta do skorzystania z wyszukiwarki, którą stworzył dla mieszkańców Miasta i Gminy Pleszew Referat Gospodarki Odpadami. Profil jest bardzo intuicyjny. Nawet osoba stawiająca pierwsze kroki w przestrzeni wirtualnej sobie poradzi.
Na początku mamy podział na mieszkańców domków jednorodzinnych i wielorodzinnych. A tam opisy pojemników wg kolorów, co wolno i czego absolutnie wrzucać nie wolno. I dalej zachęta dla tych, którzy nie wiedzą, co zrobić z przedmiotem do wyrzucenia. Mogą wpisać pytanie i wysłać do redaktorów profilu. Ci odpowiedzą a budzący wątpliwości przedmiot wpiszą na listę aby inni mogli z tego skorzystać.
Są na profilu podpowiedzi dotyczące stawek, terminów, liczby osób zamieszkujących w lokalach zobowiązanych do płacenia za odpady. Na profilu można znaleźć telefony kontaktowe oraz wszystko o funkcjonowaniu Stacjonarnego Punktu Selektywnego Zbierania Odpadów Komunalnych, o punktach wymiany towaru starego na nowy.

I apel do młodych ludzi o pomoc starszym, które nie mają laptopa i smartfona. Pomóżcie telefonicznie swojej babci czy dziadkowi. Nie zapominajcie też o babci – sąsiadce.

Link https://segreguj.pleszew.pl/

Radio Centrum  Śmieciowe ABC


Info Pleszew - Irena Kuczyńska - logo


© 2022 – Info Pleszew – Irena Kuczyńska