Spółka Sport poprowadzi hotel przy Kaliskiej 2?

Avatar photoIrena Kuczyńska30 listopada 20182min
Kaliska-2-z-Rynku-1280x722.jpg

Jest pomysł na zagospodarowanie kultowej kamienicy przy ulicy Kaliskiej 2 w Pleszewie.

Ma tu powstać trzygwiazdkowy hotel z restauracją. Jedną z głównych ról przy realizacji tego planu ma odegrać Spółka Sport, która prowadzi  m.in. Park Wodny Planty.

To bardzo dobra wiadomość. A potwierdził ją radiu Centrum nowy burmistrz Pleszewa Arkadiusz Ptak. Rozważane są dwa warianty zagospodarowania kamienicy, którą po pożarze w roku 2010, miasto odtworzyło wg przedwojennych zdjęć, odbudowując zniszczony przez sowiecki czołg portyk, wstawiając nowe drzwi, okna, pokrywając główny budynek dachem a mury nową elewacją. W obu wariantach Spółka Sport gra główną rolę. To ona ma wyremontować wnętrze całej nieruchomości, która sięga w głąb ulicy Krzyżowej.

Jeśli uda się wyłonić w drodze przetargu dzierżawcę, który poprowadzi hotel z restauracją, to on przedsięwzięcie poprowadzi. Jeśli nie, prowadzenie biznesu weźmie na siebie Spółka Sport.

Warto przypomnieć, że 100 lat temu budynek należał do Stanisław Bendlewicza, który prowadził tu wyrób i sprzedaż dewocjonaliów. A jego krzyżyki, nawet na wyspy kanaryjskie trafiały.

Historia kamienicy przy ulicy Kaliskiej 2

Radio Centrum http://www.rc.fm/news/pleszew-hotel-w-kamienicy.html


Info Pleszew - Irena Kuczyńska - logo


© 2022 – Info Pleszew – Irena Kuczyńska