Spomasz z Gazelą Biznesu i z Certyfikatem Marki Wielkopolska

Irena Kuczyńska3 czerwca 20213min0
Pleszewska Fabryka Spomasz S.A. znalazła się w gronie Gazel Biznesu 2020 dziennika gospodarczego "Puls Biznesu" najdynamiczniejszych polskich firm.
DSCF7627cr2-800.jpg

Ranking już po raz 21. nagrodził i wyróżnił małe i średnie polskie przedsiębiorstwa, które rozwijają się niezależnie od koniunktury gospodarczej. Z powodu pandemii dyplom znalezienia się w prestiżowym gronie Gazel Biznesu, został do firmy przesłany. Nie jest to pierwsza Gazela dla firmy Spomasz, która – co podkreśla prezes Tadeusz Rak nie ma problemu z pozyskiwaniem zamówień. Raczej ma problem z pracownikami, poszukuje  ślusarzy, spawaczy, polerowaczy. Natychmiast jest w stanie zatrudnić nawet 10 fachowców

Wracając do kontraktów to jednym z najważniejszych realizowanych w pleszewskiej firmie jest produkcja sterylizatorów  niezbędnych w produkcji puszek, saszetek czy słoików z karmą dla psów i kotów. Tadeusz Rak podkreśla, że Spomasz jest jednym z największych dostawców tych urządzeń w kraju. Cieszymy się, że nasze doświadczenie w procesach sterylizacji i pasteryzacji znalazło kolejne, nowe zastosowanie – dodaje.  Niedaleko Pleszewa powstaje firma produkująca karmę dla zwierząt i jest szansa na kontrakt na 30 sterylizatorów. Jedna z firm w powiecie pleszewskim, która też współpracuje ze Spomaszem, opanowała całą południową Europę, jeśli chodzi o karmę dla psów i kotów.

Ale nie tylko sterylizatory, pleszewska firma realizuje też zamówienie niemieckiego klienta zajmującego się produkcją słodyczy. Jest to zlecenie na wykonanie i dostarczenie nowoczesnych rozwiązań w zakresie transportu czekolady. Prace nad kompleksową linią do przesyłu i przechowywania czekolady do produkcji  wyrobów galaretujących czyli pralin, dobiegają końca. Zaprojektowana linia stanowi system napełniania zbiorników magazynowych i buforowych oraz dostarczania czekolady na linię do oblewania słodyczy czekoladą.

I jeszcze jedna informacja z pleszewskiej firmy: powołana przez Zarząd Województwa Wielkopolskiego kapituła przyznała sześciu pierwszym firmom i ich produktom certyfikat Marki Wielkopolska. Wśród wyróżnionych znalazła się Fabryka Maszyn Spożywczych Spomasz Pleszew.

O certyfikat małe i średnie przedsiębiorstwa z Wielkopolski  mogą ubiegać się od jesieni 2020 roku. Spomasz Pleszew została doceniony za uniwersalną wyparkę do mas karmelarskich cukrowych i bezcukrowych.

Certyfikat Marki Wielkopolska jest wyróżnieniem dla firm prowadzących z sukcesem działalność na rynkach zagranicznych.

Skomentuj na Facebooku

Skomentuj na Facebooku