Sprzątanie przez bieganie

Avatar photoIrena Kuczyńska17 czerwca 20192min
Sprzatanie4.jpg

Pleszewscy biegacze zapraszają na sprzątanie przez bieganie czyli społeczne, wspólne sprzątanie pleszewskich Plant.

Odbędzie się w poniedziałek od godziny 20.00. Zbiórka przy Parku Wodnym Planty – powiedziała radiu Centrum Monika Andersz, która w imieniu Spółki Sport Pleszew w obywatelską inicjatywę się angażuje.

Planty to zielone płuca Pleszewa, gdzie można spacerować, biegać, jeździć rowerem, wypoczywać na ławeczkach, chodzić z kijkami, uprawiać gimnastykę na sprzęcie, który tam ustawiono. Pleszewianie lubią park, gdzie są mostki, wysepka, ścieżki, dukty a nawet przejście za Ner do lasku.

Nie wszyscy wrzucają śmieci do licznych koszy, niektórzy butelki i opakowania po papierosach i słodyczach wyrzucają pod nogi. Sprząta to komunalka oraz społecznicy m.in. pleszewscy biegacze. Już raz zebrano kilka worków śmieci.

W poniedziałek powtórka akcji, do której zachęca Tomek Pawłowski – maratończyk i Magda Sobczak – rowerzystka, regionalistka, fotografka.

O 20.00 startujemy spod Parku Wodnego Planty. Przybywajcie z dziećmi, niech się uczą ekologicznych zachowań – zachęcają organizatorzy. Po Plantach przyjdzie czas na sprzątanie innych miejsc, może parku miejskiego, który po weekendzie zwłaszcza, jest zarzucony butelkami i opakowaniami po kebabie.


Info Pleszew - Irena Kuczyńska - logo


© 2022 – Info Pleszew – Irena Kuczyńska