Sprzęt od Orkiestry

Avatar photoIrena Kuczyńska21 września 20183min
Ordynator-Oddziału-Neonatologii-przy-sprzęcie-czolo.jpg

Na Oddział Neonatologiczny pleszewskiego szpitala dociera nowy sprzęt od Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

„Jestem pod wrażeniem ilości i jakości sprzętu, jaki otrzymujemy od Fundacji Jerzego Owsiaka” powiedział radiu Centrum ordynator Jacek Gąsiorowski.

Do tej pory na oddział trafił sprzęt wartości 400 000 złotych. W tych dniach dotarł wielofunkcyjny sprzęt do resuscytacji noworodków po urodzeniu, połączony z wagą, kardiomonitorem i promiennikiem.

Zapewnia m.in. wentylację oddechową. Kosztował 118 000 złotych. W piątek miał dojechać aparat do mierzenia poziomu bilirubiny u noworodków wart 20 000 zł. Dr Gąsiorowski zdradza, że jeszcze w tym roku oddział otrzyma z WOŚP mobilny aparat radiologiczny umożliwiający wykonywanie zdjęć w technologii cyfrowej tam, gdzie znajduje się maleńki pacjent np. przy inkubatorze.

Do tego dochodzą dwa nowe inkubatory, dwa kardiomonitory, dwa łóżeczka, pięć pomp przepływowych, pięć pomp strzykawkowych. Procedura jest taka, że oddział pisze do WOŚP prośbę i sprzęt jedzie…

W tym roku zbierano na oddziały noworodkowe, aby wyrównać szanse każdego dziecka po urodzeniu. W pleszewskim szpitalu w 2017 roku przyszło na świat 1300 noworodków.

Źródło:http://www.rc.fm/news/pleszew-od-orkiestry.html


Info Pleszew - Irena Kuczyńska - logo


© 2022 – Info Pleszew – Irena Kuczyńska