Strażacy bezkonkurencyjni

Avatar photoIrena Kuczyńska25 czerwca 20193min
kp-psp-6.jpg

Reprezentacja Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Pleszewie wygrała Ogólnopolskie Mistrzostwa w Ratownictwie w Ramach Kwalifikowanej Pierwszej Pomocy.

Pleszewscy strażacy doskonale poradzili sobie z szesnastoma różnymi konkurencjami.

W ogólnopolskich zawodach, które odbywały się w Barczewie na Warmii, uczestniczyły drużyny reprezentujące różne służby ratownicze: strażaków, policjantów, ratowników medycznych i wodnych czy ze szkół medycznych.

Konkurencje są bardzo wyszukane.  Wśród nich udzielanie  pomocy osobie cierpiącej na schizofrenię, ukąszonej przez żmiję, rolnikowi, który zasłabł na traktorze, mężczyźnie rannemu podczas wybuchu, poszkodowanemu zwisającemu 10 metrów nad ziemią czy zbieraczowi złomu przygniecionemu gruzem. Było też zdarzenie masowe, udzielanie pomocy rannemu kajakarzowi czy osobom poszkodowanym w aucie, które wpadło do rzeki.

Jedno z najtrudniejszych zadań miało miejsce w zakładzie karnym w Barczewie, gdzie jeden z więźniów dźgnął nożem drugiego. Pleszewscy strażacy asp. szt. Józef Gmyrek, st. asp. Przemysław Ostrowski, st. ogn. Marcin Woźniak i st. sekc. Mateusz Grabarek okazali się najlepiej wyszkoleni. Pokonali 31 zespołów z całej Polski. 


Info Pleszew - Irena Kuczyńska - logo


© 2022 – Info Pleszew – Irena Kuczyńska