Stulecie liceum się rozpoczyna…

Avatar photoIrena Kuczyńska15 czerwca 20195min
Liceum.jpg

Od piątku do niedzieli trwają uroczystości 100 – lecia Liceum Ogólnokształcącego im. st. Staszica w Pleszewie.

W sobotę msza święta w farze, Gala w Domu Parafialnym, przemarsz przez miasto do gmachu liceum na spotkania roczników i zdjęcia. Wieczorem biesiada w restauracji Baks.

W ciągu 100 lat „Staszka”, bo taką ksywę ma pleszewskie liceum, ukończyło ponad 8000 osób, w tym Hanna Suchocka – pierwsza kobieta na stanowisku premiera RP. „Nasza Hania” zapowiedziała swój udział w zjeździe.

Uroczystości zjazdowe rozpoczęły się w piątek w Muzeum Regionalnym wystawą i promocją okolicznościowych wydawnictw.

W sobotę w farze msza święta a potem w Domu Parafialnym zagrają i zaśpiewają artyści – absolwenci liceum oraz Akademii Muzycznej w Poznaniu. Z Domu Parafialnego barwny korowód przejdzie przez miasto do gmachu liceum, gdzie zostanie odsłonięta tablica upamiętniająca uroczystość 100 – lecia szkoły.

A potem spotkania roczników w klasach, zerkanie na identyfikatory z nazwiskiem, „ochy i achy”, wspomnienia i łzy oraz bieganie po szkole pięknie odnowionej w poszukiwaniu klimatów sprzed lat. Spotkania z nauczycielami.

Wspólne fotki na schodach. A wieczorem biesiada w restauracji Baks, gdzie od wielu lat odbywają się studniówki. W niedzielę w auli szkoły wystawa osiągnięć absolwentów: poetów, pisarzy, malarzy… Partnerem medialnym Stulecia LO w Pleszewie jest radio Centrum.


Info Pleszew - Irena Kuczyńska - logo


© 2022 – Info Pleszew – Irena Kuczyńska