Sumińska w bibliotece

Irena Kuczyńska27 czerwca 20184min0
Plakat-Dorota-Sumińska-1.jpg

Ponad 30.000 tys. złotych pozyskała pleszewska biblioteka z dwóch programów dotacyjnych  Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Pierwszy projekt zakłada szeroko pojętą edukację historyczną. Celem drugiego jest prezentowanie  biblioteki jako miejsca otwartego na spotkania z ciekawymi ludźmi.

Realizacja projektów rozpoczęła się w starej siedzibie Biblioteki Publicznej Miasta i Gminy a zakończy się w nowej siedzibie przy ul. Kolejowej, gdzie trwa właśnie przebudowa dawnego dworca kolejowego na nowoczesną książnicę.

Pleszewska biblioteka tętni życiem, mimo iż przygotowuje się do przeprowadzki księgozbioru.

Sobieski pod Wiedniem - lekcja historii w bibliotece

W środę o godzinie 16.30, w ramach Bibliotecznej Akademii Rozmaitości, odbędzie się spotkanie z pisarką – dziennikarką Dorotą Sumińską.

W planie jest spotkanie z ekologiem Adamem Wajrakiem, z aktorką Anną Seniuk i Jerzym Górskim – bohaterem filmu „Najlepszy”.

Projekt  Biblioteczne podróże w czasie zakłada multimedialne lekcje historii, w tym także lokalnej, tworzenie teatrzyku kukiełkowego, warsztaty opowiadania legend, spotkania z pisarzami dla dzieci, prelekcje historyczne z pokazem walk, konkursy literackie, plastyczne.

Już na nowym miejscu zajęcia z coachem, występ grupy „Gołbreak” z Gołuchowa, a dla dzieci występ teatru „Kulturka”. Koordynatorem obu projektów jest Izabela Wegner.

Wakacje w bibliotece:
 

http://www.rc.fm/kulturalne/pleszew-spotkanie-z-suminska.html

Biblioteka na dworcu
       
Skomentuj na Facebooku

Skomentuj na Facebooku