Szeregowce coraz bliżej

Avatar photoIrena Kuczyńska14 listopada 20192min
Szeregowce-na-Kaliskiej-1.jpg

Pleszewskie Towarzystwo  Budownictwa Społecznego ogłosiło czwarty już przetarg na budowę dwukondygnacyjnych budynków szeregowych na działkach miejskich przy ulicy Kaliskiej.

Miały być 24 domki, ale projekt trzeba było odchudzić ze względu na kolizję z siecią energetyczną średniego napięcia – powiedział radiu Centrum prezes PTBS Artur Stańczyk.

Projekt przewidywał 4 segmenty po 6 domków, a będą 2 segmenty po 4 domki i 2 po 6 domków. Czyli razem 20 domków. Powierzchnia każdego lokalu to około 123 metrów kwadratowych z garażem i kotłownią na działce o powierzchni 300 m2.

Chętni na mieszkania w szeregowcach byli, bo zaplanowano je już w roku 2017 ale w trzech kolejnych przetargach nie udało się wyłonić wykonawcy. Jest nadzieja, że czwarty przetarg zakończy się sukcesem a oferty będą akceptowalne z punktu widzenia finansów – przewiduje prezes Artur Stańczyk.

Jeśli tak będzie, to prace przy fundamentach rozpoczną się w marcu, chyba że zima będzie łagodna, wtedy już w styczniu. Cena metra kwadratowego lokalu będzie znana dla potencjalnych nabywców do końca tego roku.

„Będzie weryfikowana  pierwsza lista wstępnych deklaracji z 2017 roku” – zapowiada prezes. Na budowę osiedla firma wyłoniona w przetargu będzie mieć  20 miesięcy, czyli klucze do domków nabywcy otrzymają w połowie 2021 roku.

 


Info Pleszew - Irena Kuczyńska - logo


© 2022 – Info Pleszew – Irena Kuczyńska