Szeregowce przy Kaliskiej na start!

Avatar photoIrena Kuczyńska10 marca 20202min
szeregowce.jpg

Jest szansa, że w tym roku rozpocznie się budowa szeregowców w Pleszewie przy ulicy Kaliskiej. Do przetargu na budowę dwudziestu domków przystąpiły dwie firmy – potwierdził radiu Centrum burmistrz Pleszewa Arkadiusz Ptak.

Pięć przetargów w ciągu trzech lat. Czterech nie udało się rozstrzygnąć, ze względu na koszty, które przekraczały plany. Jest nadzieja, że piąty przetarg zakończy się sukcesem i budowa domków przy ulicy Kaliskiej ruszy. Domków ma być 20 w modułach 4,4,6,6. Ich powierzchnia od 154 m2 w przypadku większego domku do 128 m2 przy domku mniejszym.  Koszt gruntu to 100 zł za m2, koszt metra kwadratowego powierzchni domku wahać się będzie od 3050 zł do 3350 zł ale dokładne kwoty jeszcze n ie są znane – powiedział dziennikarzom Artur Stańczyk – prezes Pleszewskiego Towarzystwa Budownictwa Społecznego, które inwestycję realizuje.
Budynki będą oddawane w stanie deweloperskim, otynkowane, z betonowymi posadzkami, grzejnikami, gazową kotłownią i garażem.
Na domki mogą liczyć ci, którzy już wcześniej się zgłosili i się nie rozmyślili oraz nowe osoby. O wyborze domku zadecyduje kolejność zgłoszeń. Przetarg wkrótce, jeśli uda się go rozstrzygnąć, budowa ruszy i potrwa około 20 miesięcy. Burmistrz Ptak dodaje, że przy Kaliskiej jest jeszcze jedna działka, na której mogą stanąć podobne domki, o ile oczywiście będzie zapotrzebowanie.

Radio CentrumW szeregu


Info Pleszew - Irena Kuczyńska - logo


© 2022 – Info Pleszew – Irena Kuczyńska