Szpital otrzyma respiratory od samorządów

Avatar photoIrena Kuczyńska31 marca 20202min
respiratory.jpg

Samorządy powiatu pleszewskiego przekazują Pleszewskiemu Centrum Medycznemu 320 000 złotych na zakup respiratorów.

Decyzja jest jednomyślna i solidarna – piszą burmistrzowie Pleszewa, Dobrzycy i Chocza, starosta pleszewski oraz wójtowie gmin Czermin, Gizałki i Gołuchów

Z informacji przekazanych Radiu Centrum przez burmistrza Arkadiusza Ptaka wynika, że Miasto i Gmina Pleszew oraz Powiat Pleszewski dają po 100 000 złotych, pozostałe gminy solidarnie składają się na resztę czyli 120 000 złotych. Wystarczy to na zakup trzech respiratorów dla pleszewskiego szpitala. „Chcemy zwiększyć bezpieczeństwo mieszkańców powiatu oraz personelu, który pracuje dla ochrony zdrowia i życia nas wszystkich. Podejmujemy działania w celu jak najszybszej realizacji tego zakupu” – piszą liderzy samorządów.
W przyszłym tygodniu odbędzie się sesja Rady Miejskiej, oczywiście online, podczas której radni podejmą uchwałę o przekazaniu pieniędzy na respiratory. Wtedy też zapadną decyzje o ulgach podatkowych a także o funkcjonowaniu miasta i gminy w czasie pandemii koronawirusa. Jeszcze dziś odbędzie się spotkanie techniczne, oczywiście online, dotyczące przeprowadzenia sesji i kontaktowania się radnych w czasie pandemii – dodał burmistrz Arkadiusz Ptak.

RADIO CENTRUM Respiratory od samorządów


Info Pleszew - Irena Kuczyńska - logo


© 2022 – Info Pleszew – Irena Kuczyńska